Gyvūnų šventė palietė ne vieną jautrią širdį

gyvunu diena tamosauskiene DSCN9321Dar vienas judrus, bendruomeniškas ir šiltas renginys praėjusį savaitgalį kvietė visus šilutiškius. Vieni su šuneliu, kiti su katinu, triušiuku ar kitu namuose auginamu gyvūnėliu skubėjo į senojo Turgaus aikštę paminėti Pasaulinę gyvūnijos dieną.

Atvykusiųjų į pirmą kartą Šilutėje surengtą tokį renginį laukė ne tik gausybė linksmų pramogų: žaidimai, konkursai, apdovanojimai, bet ir jaunų atlikėjų koncertas, galimybė nemokamai pasikonsultuoti su profesionaliais veterinarais gyvūnėlių priežiūros klausimais bei akis paganyti į dresuotus šunis, dekoratyvinius paukščius, žirgus ir kitus gyvūnus.

Visos šeimai ir augintiniams skirtos šventės metu buvo galima paaukoti benamiams gyvūnams ar net tapti vieno jų globėju. Smagu, kad Šeimos ir augintinio šventėje naujus šeimininkus ir namus surado trys VšĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“ laikinai priglausti benamiai katinėliai, o iš viso buvo paaukota maždaug 170 eurų.

Apdovanoti ištikimiausi globėjai

Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Edmundas Ciparis, matydamas gausiai susirinkusius šventės dalyvius ir jų gyvūnėlius džiaugėsi, jog pagaliau mieste surengta tokia šventė. Prieš kelerius metus Pasaulinė gyvūnų gerovės diena simboliškai buvo paminėta Derliaus šventėje.gyvunu diena DSCN9290

„Džiaugiuosi, kad kasmet vis daugėja gyvūnų globėjų, kad prie gyvūnų gerovės skatinimo aktyviai prisijungia ir mokyklų bendruomenės“, – sakė E.Ciparis ir kartu su meru Vytautu Laurinaičiu apdovanojo aktyviausius rajone gyvūnų globėjus:

Pasaulinės gyvūnų dienos minėjimo Šilutėje organizatorę, VšĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“ direktorę Loretą Kleinienę, Šilutės VMVT vyr. veterinarijos gydytoją Vytautą Mockų, gyvūnų globėją, savanorę ir šventės vedėją Gretą Konaverskytę, UAB „Šarmaka“ direktorių Šarūną Knabiką, Gardamo pagrindinės mokyklos mokytoją Jurgitą Kasputienę, Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoją Violetą Lukočienę. Beje, V.Lukočienė už originalius sumanymus organizuojant moksleivių kūrybinę, švietėjišką veiklą gyvūnų gerovės ir jų apsaugos klausimais dar 2011 m. rugsėjį buvo apdovanota VMVT direktoriaus Jono Miliaus padėkos raštu ir gyvūnų globos ženklu „Sekime šv. Pranciškaus pavyzdžiu“.

Šilutės rajono istorijoje šiemet įteiktas ir antrasis toks ženklas. Jis atiteko Gardamo pagrindinės mokyklos direktorei Reginai Tamošauskienei.

Į šventę R.Tamošauskienė buvo atvykusi su jaunųjų gyvūnų ir gamtos mylėtojų būreliu iš Gardamo pagrindinės mokyklos. Jie, pasipuošę šikšnosparnių kaukėmis, kartu su pavaduotoja Daina Endzeliene šventės dalyvius supažindino su šikšnosparnių gyvenimo ypatumais, dalino lankstinukus ir tikino, jog šie vieninteliai pasaulyje skraidantys žinduoliai yra visai nepavojingi ir į plaukus tikrai nesivelia.

Žaidimai – linksmiausi

gyvunu diena ziurovai DSCN9297Renginį, trukusį kelias valandas, organizuoti ir vesti padėjo VšĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“ jaunieji savanoriai, kurie registravo šeimas su augintiniais į konkursus ir varžybas, kvietė linksmintis.

Šeimos ir augintinių varžybos – vienas linksmiausių šio renginio įvykių. Gyvūnų šeimininkai su savo keturkojais sumanumą išbandė žaidime „Komanda: pas mane“, kurią laimėjo Vaida su savo šuniuku Spaiku, Ugnė su Zara, Algimanta su Fuksu, Asta su Pupse.

Žaidimo „Kamuoliuką meta, atneša“ nugalėtojais tapo Karolina su Havana, sunkaus darbo reikalaujančio žaidimo „Šuo, mokantis daugiausiai komandų“ nugalėtojais tapo Aivaras su Ralfu, įvykdę 10 komandų.

Virtinę rungčių, kuriose reikėjo ir bėgti, ir greitai suvalgyti paruoštą ėdalą, užbaigė smagus žaidimas „Stilingiausias šuo“. Jo metu visi užsiregistravę dalyviai turėjo kuo sumaniau ir kūrybiškiau aprengti savo augintinį. Kadangi šioje rungtyje buvo itin daug žaidėjų, komandas reikėjo net suskirstyti į dvi grupes. Pirmojoje  nugalėtojais tapo Milena su šuneliu Romeo, Viktorija su Niuku ir Miglė su Dora. Antroje, dar įdomesnėje, nugalėtojais paskelbti šilutiškė Guoda su savo triušyte Pūke, Simona su Šeila ir Daugantas su Grantu.

Šurmulingame renginyje vaikus ir jų tėvus linksmino ištikimas policijos draugas šuo Amsis. Jis kartu su policijos rėmėjais dalino atšvaitus bei balionus.

Šventės metu apdovanoti ir fotonuotraukų konkurso dalyviai.

Dar iki didžiosios šventės VšĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“ internete surengė konkursą  „Juokingiausio augintinio portretas“. Vieną šio konkurso nugalėtoją rinko internautai, o kitą renginio metu – komisija. Interneto lankytojų nuomone linksmiausiojo vardo nusipelnė Justės Štakaitės atsiųsta nuotrauka „Poilsis po vakarienės“ su įamžintu Džeko Raselo terjeru Hatchi, už profesionalumą ir labiausiai konkurso temai tinkančią akimirką, komisijos sprendimu, apdovanota ir Karolinos Lukošiūtės keturkojė Havana, įamžinta nuotraukoje „Šokėja“.

Išgirdo realias patirtis

Šventės metu savo dekoratyvinių paukščių parodą pristatė juknaitiškė Natalija Domarkienė, priklausanti Lietuvos gyvunu diena zurnalistes DSCN9397dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijai. Anot pašnekovės, ši paroda šiemet jai ir jos paukščiams jau 27-oji. Į šeštadienio šventę juknaitiškė atvežė ne visus dekoratyvinius paukščius, nes kita dalis vištyčių ir gaidelių tuo metu dalyvavo kitoje parodoje. Apie 100 dekoratyvinių paukščių savo ūkyje auginanti N.Domarkienė sakė, jog per metus ji su savo augintiniais apsilankė ir Lenkijoje, ir Latvijoje, ir kituose Lietuvos miestuose.

Įspūdingą programą pristatė bei pasigrožėti šunų dresūra ir konkursiniais elementais kvietė šunų sporto mokykla „Canis Memelensis“. Vėliau tarnybinių šunų gabumus parodė ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių užkardos kinologas.
Šventės dalyviai buvo kviečiami ir pajodinėti žirgais.

Daug dėmesio sulaukė ir papasakotos įvairios istorijos apie beglobių gyvūnų gyvenimą, patekimą į VšĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“ darbuotojų ar kitų globėjų rankas.

Praeivių akį traukiantis šunelis su ratukais – ne išimtis. Jo šeimininkė – Rasa iš Švėkšnos sakė, kad šis šunelis į jos namus užklydo atsitiktinai, tiesiog su dukra Monika parėjo į kiemą. Šuniuką naujoji šeima pavadino Keksu. Tačiau prieš du mėnesius Keksiukas į namus galėjo ir nebesugrįžti, jis buvo rastas sužalotas, vos gyvas. Kai moteris kreipėsi pagalbos į „Šilutės gyvūnų gerovės“ darbuotojus, sulaukė didžiulės pagalbos: sužeistas šuo buvo nugabentas į Klaipėdos ir Vilniaus veterinarijos ligonines. Atlikus tyrimus nustatyta, kad Kekso stuburą suknežino kulka, todėl šuniukas nevaldo užpakalinių kojų. Rasa labai dėkinga, kad „Šilutės gyvūnų gerovės“ darbuotojai pasirūpino iš užsienio parsiųsti specialius ratukus, kuriais Keksas gali judėti. Anot švėkšniškės, kol kas taip ir neaišku, ar priglaustas šunelis galės kada nors vaikščioti savo kojomis.

Šventėje dainavo M.Jankaus pagrindinės mokyklos pradinukai – gamtos ir gyvūnų ištikimi globėjai, bardas iš Rusnės Nidas Pečkys, jaunieji krašto atlikėjai: Monika Junkarytė, Rimantė Stankutė, Greta Konaverskytė, Martynas Šerpytis, viešnia iš Klaipėdos Nata.