Gyvūnus gelbstinčios organizacijos savanorė moko atsakingo elgesio su gyvūnais

Gyvunu gerove_mokyklojeBeglobius gyvūnus gelbstinti organizacija VšĮ “Šilutės gyvūnų gerovė” plečia savo veiklą ir pradėjo rengti paskaitas vaikams apie atsakingą elgesį su gyvūnais.

Gruodžio pradžioje įvyko pirmoji organizacijos savanorės Ugnės Bertašiūtės paskaita Socialinių paslaugų centre – vaikų dienos skyriuje. Susipažinusi su vaikais, mergina papasakojo apie sunkią savanorių nešamą naštą, apie tai, ką reiškia sąvokos sterilizacija ir kastracija, kodėl vykdoma PSP programa, kokius rezultatus ji atnešė.

Ugnė mėgino su vaikais pasidalinti jautrumu, neabejingumu mažesniems ir trapesniems už save, priminė, kaip reikia elgtis su gyvūnais, ko negalima pamiršti norint būti atsakingu šeimininku, kaip elgtis pamačius keturkojį gatvėje – minėjo, jog savanorio statusas nėra reikalingas, jei gyvūnui padėti išties norisi.

Paskaitos didžiausia žvaigžde tapo Ugnės augintinė samojedų žavuolė Vasarė. Šeimininkė pasakojo, kad Vasarę priglaudė seną, sunkiai sergančią ir nepabijojo šių dalykų – ji sakė, kad tai buvo nedidelis jos žingsnis gelbėjant pasaulį ir taip elgtis paragino ir kitus. Pasak jos, su mažesniais vaikais tokia atjauta ir nuoširdumu reikia dalintis nuo kuo mažesnių dienų.
Vaikai papasakojo apie savo augintinius ir jų krečiamas išdaigas, susipažino su Vasare, paklausė jiems įdomių  faktų.

Gruodžio 18-ąją į Ugnės atliktų darbų sąrašą papildė dar dvi paskaitos Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleiviams.