H.Kairiui BFP čempionate – sidabro medalis

image1Panevėžyje vyko atviras Lietuvos bendrojo fizinio pasiruošimo (BFP) čempionatas. Renginyje varžėsi baidarių / kanojų irklavimo sportininkai iš visos Lietuvos bei svečiai iš Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. Dalyvavo apie 300 sportininkų įvairiose amžiaus grupėse.

Į čempionatą vyko ir 7 Šilutės sporto mokyklos irkluotojai, kuriuos lydėjo treneris Nedas Bartušis. Geriausiai čempionatui buvo pasiruošęs šilutiškis Heraldas Kairys, jis Lietuvos BFP čempionate iškovojo II vietą.

Tokio pobūdžio čempionatai organizuojami skatinti sportininkus ruoštis artėjančiam irklavimo sezonui ir suteikti galimybę palyginti fizinį pasiruošimą su kitais sportininkais. Šias varžybas rengia Lietuvos baidarių / kanojų irklavimo federacija. Varžybose buvo leidžiama dalyvauti visiems sportininkams, neturintiems sveikatos sutrikimų ir pateikusiems medicinines pažymas. Dalyviai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes. Asmeninės vietos buvo nustatomos susumavus visų rungčių taškus. Mažiausiai taškų surinkę sportininkai užėmė prizines vietas.

H.Kairys dalyvavo jaunučių, gimusių 2002-2003 m. grupėje, kurioje varžėsi 55 dalyviai. Rungtys buvo ne iš lengvųjų, mūsų sportininkas turėjo išbėgti trumpą ir ilgą distancijas, taip pat atlaikyti štangos stūmimo ir traukimo rungtis, padaryti kuo daugiau prisitraukimų bei atsilenkimų per duotą laiką. Su šiomis užduotimis Heraldas susitvarkė nesunkiai, surinkęs 31,5 taško jis užėmė garbingą II vietą. Pirmąją vietą iškovojo kalingradietis Vitalij Makarov (24,5 tšk.), o trečioji atiteko Eimantui Trepekui iš Panevėžio (41,5 tšk.).

Tiesa pernai tokio pat pobūdžio varžybose Heraldas tapo čempionu 2003-2004 m. amžiaus grupėje. Šiemet jo grupėje buvo ir vyresnių bei svečių iš kaimyninių šalių. Bet Heraldas vis tiek įrodė, kad Lietuvoje jis geriausias.

Visi prizininkai buvo apdovanoti šauniais rėmėjų prizais, sportininkams atiteko ne tik medaliai bet ir maišelis įvairių sveikatai reikalingų dovanų.

Kitose amžiaus grupėse varžėsi dar šeši Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai: Matas Palekas, Matas Petrauskis, Dovydas Rimšas, Norbertas Vaitkus, Iveta Tomaševskytė ir Lidija Rimkutė. Šiems irkluotojams prizinių vietų užimti nepavyko, bet pasak trenerio N.Bartušio, vasario paskutinį savaitgalį Klaipėdoje vyksiančiame BFP čempionate seksis geriau ir tikimasi daugiau medalių.