H.Šojaus statulėlė – šių dienų Šilutės mecenatui

Šilutės Rotary klubo prezidentas Alfonsas Vanagas, klubo sekretorius Gintaras Verbus ir 14-60 apygardos   valdytojo asistentas Klaipėdos krašte Antanas Čepys rankose laiko H.Šojaus statulėlę. / © silutesnaujienos.ltDvidešimtąsias judėjimo metines minintis Šilutės Rotary klubas nustebins Šilutę gražia ir prasminga idėja, kuri realybe virs ir gerumo sparnus išskleis jau antradienį.

Nesavanaudiškus, kilnius ir prasmingus darbus tyliai darantys Rotary klubo vyrai sugalvojo apdovanoti ir pagerbti tuos, kurie lygiai taip pat nesavanaudiškai, kaip kažkada didysis Šilutės miesto mecenatas Hugo Šojus, prisideda prie miesto klestėjimo ir savotiškai tarnauja visuomenei.

„Yra daug vertų žmonių, todėl norisi skatinti mecenavimo idėją”, – sakė rotariečiai.

Mecenato apdovanojimo idėją tikimasi paversti tradicija

Lygiai prieš 10 metų, gruodžio mėnesį, Rotary klubo iniciatyva, šalia Šilokarčemos dvaro pastatytas paminklas iškiliajam dvarininkui H.Šojui, be kurio gerų ir prasmingų darbų miestas, ko gero, šiandien būtų kitoks. Simboliška, kad renginys įvyks būtent Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje, kuri pastatyta ant žemės, kurią miestui dovanojo H.Šojus.

Dvaro kiemą puošiančio paminklo autorius Erikas Daugulis sutiko perleisti Rotary klubui autorystės teises, tad 4 kg 830 gramų sveriančią sumažintą skulptūros kopiją pagal specialiai autoriaus nulipdytą formą bus galima išlieti kasmet.

Antradienį Rotary klubo renginyje H.Šojaus paminklo kopija, kaip padėkos ir įvertinimo už mecenavimą ženklas, bus įteikta vienam iš jo dvasios ir prasmingų darbų skleidėjų.

Klubo narių sprendimu, pirmoji H.Šojaus statulėlė šiemet papuoš vieno iš trijų kandidatų namus, sielą ir širdį.

Tai bus arba kraštotyrininkas, pedagogas, Pirmosios Šilutės gimnazijos muziejaus įkūrėjas Algirdas Červinskas, arba miestą ir rajono gyvenvietes magnolijų žiedais puošianti šilutiškė Eugenija Juraškaitė – Murauskienė, arba H.Šojaus dvasią saugantis ir jo idėjas skleidžiantis Šilutės muziejus.

„Visi kandidatai yra verti padėkos, todėl vakaro metu bus pagerbti visi trys. O vienam iš jų atiteks statulėlė”, – kalbėjo rotariečiai.

Pasak jų, renkantis ir siūlant kandidatus, paisyta nuomonės, kad geri ir prasmingi darbai nebūtinai turi būti grandioziniai. Svarbiausia – kokią idėją ir emociją jie skleidžia.

Pirmadienio vakare slapto balsavimo metu galutinį verdiktą tars visi 26 Rotary klubo nariai. Tačiau nei jie, išskyrus klubo sekretorių Gintarą Verbų, nei vakaro svečiai ir patys nominantai, iki pat iškilmingos apdovanojimų ceremonijos nežinos, kurio vardas nuskambės antradienio renginyje.

Dviem jaunuoliams – premijos

Vakaro metu bus įteiktos ir dvi stipendijos jauniesiems Šilutės meno mokyklos talentams.

Pagrindinis kriterijus, renkantis du kandidatus iš septynių, kuriuos pasiūlė Meno mokykla, buvo pasiekimai muzikos srityje.

Pinigines 500 litų premijas, simboliškai susijusias su Šilutės 500-mečio jubiliejumi, skyrė pats Šilutės Rotary klubas ir Šilutės moterų klubas „Inner Wheel”.

Meninius jaunuolių sugebėjimus antradienio vakarą galės įvertinti ir visi kviestiniai šventės dalyviai. Bažnyčios skliautais skambės ir maestro Vladimiro Prudnikovo balsas. Jam akomponuos žmona Nijolė Ralytė – Prudnikovienė.

Tikimasi, kad idėja pagerbti ir paskatinti jaunuosius talentus, taps tradicija.