Hibridinių automobilių Lietuvoje vis daugėja – kas tai lemia?

 

rav4-hybrid-ext-39Lietuvoje kasmet ženkliai daugėja hibridinių automobilių. Remiantis VĮ „Regitra” duomenimis, 2019 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo užregistruoti beveik 14 400 hibridinių automobilių. Per ketverius metus šis skaičius išaugo beveik dešimt kartų – 2014 metų pabaigoje mūsų šalyje registruotų hibridinių automobilių buvo tik 1 677.

Kas lemia tokį šuolį ir kokie įspūdžiai jau vairuojančių naujos kartos automobilius?

Ekonomiškumas, ekologija ir gamtos tausojimas

Hibridinių automobilių gausėjimas parodo, kad vairuotojai vis labiau pradeda vertinti tokių transporto priemonių privalumus: mažesnes kuro sąnaudas ir eksploatacines išlaidas bei žemą taršos lygį.

Oficialios „Toyota“ atstovybės Kaune pardavimų vadovas Tomas Noreika teigia, kad didžiausias oro teršėjas Europoje yra kelių transportas, todėl automobilių pramonė tampa vis atviresnė ekologijos idėjoms. „Prie aplinkos tausojimo kiekvienas gali prisidėti ekologišku vairavimu, įsigyjant mažai teršalų išmetantį automobilį. Būtent todėl „Toyota“ sukūrė ir rekomenduoja hibridinius automobilius, kur derinami elektrinis ir benzininis varikliai. Tai nauda ir piniginei, ir aplinkai“, – pasakojo pardavimų vadovas T. Noreika. Jis taip pat pridūrė, kad kai automobilis varomas vien elektra, važiuojant iki 50 km/val. greičiu, į aplinką apskritai neišmetama nė gramo teršalų – daugiau anglies dioksido išskiria net išleistas balionas.

Važiuojant hibridiniais automobiliais, galima mėgautis tyla ir ramybe. „Važiuojant miesto gatvėmis nedideliu greičiu, hibridiniai automobiliai veikia elektriniu režimu, todėl variklis neskleidžia jokio garso“, – teigia T. Noreika.

Hibridinius automobilius galima ir laimėti

Praėjusiais metais „Teleloto“ žaidime hibridinį visureigį „Toyota RAV4 Hybrid” laimėjusi Regina V. iš Utenos tąsyk prisipažino, kad ji svajojo, kaip laimi naują automobilį. „Ir svajonė išsipildė“, – pasakojo prieš metus į studiją savo prizo atsiimti atvykusi laimėtoja. Tąkart ji pridūrė, kad, greičiausiai, laimėtą automobilį vairuos jos sūnus. Susisiekus su laimėtoja praėjus metams ji patvirtino, kad hibridinį visureigį vairuoja sūnus su žmona. „Abu su savo vaikais labai patenkinti, erdvu, patogu, jokių gedimų“, – smagiai pasakojo moteris.

Dar viena hibridinio visureigio savininkė – Irma A. iš Marijampolės – jį laimėjo lapkričio mėnesį. Moteris šiuo metu pati ir vairuoja automobilį. „Dar daug nenuvažiavau, bet labai patogus, aukštas automobilis“, – teigė Irma.

Lina G. iš Kauno, taip pat laimėjusi hibridinį „Toyota RAV4”, atsiimdama laimėjimą prasitarė, kad pirmiausia naująjį automobilį vairuos jos vyras. Susisiekus su moterimi praėjus keliems mėnesiams po laimėjimo ji pasakojo, kad automobiliu dalijasi abu su vyru. „Esam patenkinti, pradedant važiuoti naudojamas benzinas, paskui automatiškai persijungia į elektrą”, – įspūdžiais dalijosi Lina.

Net 10 hibridinių visureigių „Toyota RAV4 Hybrid” bus galima laimėti ir „Teleloto“ žaidėjams vasario 10 d. ir 17 d.