Į 2020 m. Seimo rinkimus rikiuojasi šilutiškiams žinomi kandidatai

Sparčiai pildosi eilė politikų, kurie rudenį - spalio 11 d. pretenduos Šilutės rinkimų apygardoje laimėti LR Seimo nario mandatą.

Aiškėja, kad visi kandidatai yra Šilutės krašto žmonės, čia gimę, užaugę ir jau turintys politinės patirties.

Kovai dėl Seimo nario mandato Šilutės rinkimų apygardoje jau viešai pasiskelbė Savivaldybės politikas, verslininkas, liberalsąjūdietis Audrius Endzinas. Jis jau turi Seimo nario darbo patirties, prieš aštuonerius metus baigė dviejų kadencijų Seimo nario darbą. Abu kartus A. Endzinas buvo laimėjęs tuometinėje Šilutės – Pagėgių vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Antroji apie tai, kad pretenduos tapti Seimo nare vienmandatėje rinkimų apygardoje, paskelbė pedagogė, konservatorė Sandra Tamašauskienė. Jai kovos rinkimų apygardoje dėl Seimo nario vietos niuansai jau žinomi, prieš ketverius metus ji jau buvo iškovojusi teisę pretenduoti į Seimo nares antrąjame rinkimų ture. Tačiau tuomet S. Tamašauskienei teko nusileisti Valstiečių – žaliųjų pretendentui Alfredui Stasiui Nausėdai.

A. S. Nausėda dabar artėja prie Seimo nario kadencijos pabaigos ir pats, su partijos vadovybės pritarimu, nutarė dar kartą pretenduoti antrąjai kadencijai. Valstiečių skyriaus vienas iš vadovų, Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad po to, kai A. S. Nausėda registravosi kandidatu, jis žodžiu paprašė paremti jį ir skyriaus narių. Skyriaus politikai rinksis į susirinkimą ir aptars kaip galėtų padėti A. S. Nausėdai.

Vyriausioje rinkimų komisijoje registravosi pretenduoti į Seimo narius Šilutės rinkimų apygardoje ir buvęs tvarkietis Vaidas Pavilonis. Dabar į Seimo narius jis pretenduoja patekti nuo Darbo partijos. Darbo partijos Šilutės skyriaus pirmininkė Vaida Pocė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad šiuo metu skyriuje yra apie 200 narių, jų skaičius tikslinamas. Tikimasi, kad rinkimuose partijai seksis geriau, nei šios kadencijos Savivaldos rinkimuose, kuriuose Darbo partijai nepavyko iškovoti Savivaldybės tarybos nario vietos.

Savivaldybės tarybos narys Tomas Budrikis visdėlto apsisprendė ir kandidatuos Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje. Tai bus jam pirmoji Seimo rinkimų kova. T. Budrikis sakė, kad nori pasitikrinti savo galimybes ir padėti Socialdemokratų partijos rinkimų sąrašo politikams.

Šilutės savivaldybės tarybos valdančioji partija, kuri dabar vadinasi Laisvės ir teisingumo partija, pirmadienį, liepos 20 d., dar neturėjo apsisprendusio pretendento kovoti dėl Seimo nario mandato Šilutės rinkimų apygardoje. Pasak skyriaus vadovo, Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, skyriaus politikai pasitiki ir remia vienmandatėje rinkimų apygardoje savo politiką, einantį Savivaldybės tarybos sekretoriaus pareigas Andrių Jurkų. Tačiau jis pats vis dar neapsisprendžia. Gali būti, kad A. Jurkus, Savivaldybės mero patarėja Inesa Murauskienė, bei politikas, verslininkas Vygantas Stoškus dalyvaus tik partijos Laisvė ir teisingumas sąrašo kandidatais, o vienmandatėje rinkimų apygardoje pretendento nebus. „Tačiau gali būti, kad per šią savaitę kas nors ir pasikeis“, – sakė skyriaus pirmininkas V. Laurinaitis.

Socialdemokratų darbo partijos Šilutės skyriaus vadovai bene ilgiausiai neviešino savo pretendento į Seimą Šilutės rinkimų apygardoje. Skyriaus pirmininko pavaduotojas, Savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys tik šį pirmadienį „Šilutės naujienoms“ pranešė, jog ši partija vienmandatėje rinkimų apygardoje kels Šilutėje užaugusį, tuometinės Šilalės – Šilutės rinkimų apygardoje du kartus be konkurencijos, kitaip tariant, pirmajame ture laimėjusį, ministro pirmininko, ministro bei europarlamentaro postus užėmusį Zigmantą Balčytį. A. Pupšys pažadėjo, kad jų pretendentas vienmandatėje rinkimų apygardoje netrukus atvažiuos prisistatyti ir paprašys krašto žmonių palaikymo.

Taigi, tiek šiuo metu žinoma pretendentų į Seimą vienmandatėje Šilutės rinkimų apygardoje.

Sigitas Grinčinaitis
Komercijos direktorius, korespondentas