Į dangų – su G.Lukšaite ir jos „Lakose“

balionai danguje1Prieš savaitę keturios šilutiškės keliavo į Birštoną, kur vyko tradicinis oreivių čempionatas „Birštono taurė 2015“. Šiemet jame dalyvavo 35 pilotai. Tarp jų – ir šilutiškė, daugumai žinoma moterų futbolo komandos „Blizgės“ įkūrėja Giedrė Lukšaitė bei pilotės pagalbininkės Ingrida Slavickaitė, Gintarė Ratkevičiūtė ir Agnė Sakalienė.

Šis čempionatas vyksta jau 20 kartą, bet šiemet jis išskirtinis, nes tai pasiruošimas 2016-aisiais metais Birštono kurorte vyksiančiam II FAI Pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatui, kuriame planuoja dalyvauti apie 70 komandų iš viso pasaulio.

Paskatinta draugo tapo pilotė

Giedrė – nenustygstanti vienoje vietoje. Dauguma jos pažįstamų neįsivaizduoja jos sėdinčios ir nieko nedarančios. Savo aistra įvairiems gyvenimo iššūkiams yra užkrėtusi ir ne vieną savo draugę. O kas ją užkrėtė oreivių sportu?

Į karšto oro balionų sportą pateko 2006 metais paskatinta pažįstamo, o dabar labai geru draugu tapusio Domo. Tuomet Giedrė būdavo tik oro baliono komandos narė (varžybose komandą paprastai sudaro 4 žmonės). Bet tuometinis komandos pilotas Gintaras Šurkus, kuris buvo ir jos instruktorius, pasiūlė įstoti į pilotų mokyklą. Taip nuo 2008 metų Giedrę jau galima vadinti karšto oro baliono pilote.

G.Lukšaitė intensyviai sportavo ir kaupė patirtį bei reitingo taškus, nes skubėjo pasiruošti pirmajam Europos moterų karšto oro balionų čempionatui, vykusiam 2010 metais.
baliono ekipazas siaucia
Po intensyvaus 2 metų varžybų maratono, kuris kainuoja ir didelius pinigus, ir daug laiko, Giedrė nusprendė pailsėti nuo šio sporto ir skraidyti oro balionais tik pramogai.

Grįžti smagiau kartu su draugėmis

Sužinojusi, kad Lietuva gavo teisę 2016 metais organizuoti Pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatą Birštone, Giedrei sukilo ambicijos jame sudalyvauti. Ir ne šiaip sau sudalyvauti, o kaip galima geriau. Pasiruošimas tam prasideda jau dabar… Prisiminti, kas yra oreivių varžybos, ji su trimis draugėmis išvyko į Birštoną.

Iki pažinties su Giedre nieko bendra su oro balionais neturėjo nei Gintarė, nei Ingrida, nei Agnė. Bet, pasak jų, tai buvo toks viliojantis iššūkis, kad atsisakyti negalėjo. Tad ketveriukė patraukė į keturių dienų oreivių čempionatą.

Tarp 35 komandų šilutiškių komanda buvo vienintelė, kurią sudarė vien merginos. Tad gražių žodžių bei paskatinimo netrūko.

„Pirmasis skrydis“ – į miško klampynę

Liepos 2 d. 20 val. buvo pirmasis skrydis. Į jį susiruošė ir šilutiškių ketveriukė. Organizatoriams nurodžius vietą, iš kur reikia pakilti, mūsiškės patraukė jos link. Bet nusprendė, kad pravažiavusios miškelį ras geresnę vietą pakilimui. Jos ne tik nerado, bet važiuodamos ne kokiais miško takais sulaužė oro baliono priekabą. Ji įlūžo, prispausdama priekabos stabdžius. Atjungusios stabdžius, merginos bandė važiuoti toliau, bet priekaba pradėjo linkti ir galiausiai lūžo visai.

Išradingasis ketvertukas, padedamas vieno vyriškio, sugalvojo, kad reikia pritvirtint pagalį, suveržti virvę ir kaip nors bandyti išvažiuoti bent iš miško.

Viską įgyvendinti pavyko. Vėliau kiti oreiviai padėjo pasiekti meistro garažą. Meistras, pasiryžęs pagelbėti merginų ekipažui, jų pralaukė net iki 23 val., o darbą baigė tik 1 val. nakties.

Toks buvo šilutiškių „pirmasis skrydis“.

baliono ekipazas skrendaSkraidė, žygiavo, dainavo

Bet laukė antrasis skrydis – 6:30 val. ryto. Keltis teko anksti – apie 4 val., paskui nuvykti į Birštono kultūros centrą, kur pilotė Giedrė turėjo dalyvauti pristatyme, kuriame pilotai supažindinami su skrydžio užduotimis.

Pagaliau – pirmasis pakilimas. Raudonas šilutiškių balionas su krokodilu, pavadintas „Lakose“, truputį po 6.30 val. jau danguje! Sėkmingai paskraidęs, įgyvendinęs kelias užduotis, po beveik dviejų valandų „Lakose“ merginų ekipažas nusileido.
Supakavusios balioną merginos laukė vakaro – 20 val. dar kartą kilo į padanges.

Kitą dieną – dar du skrydžiai, o tarp jų – šauni oreiviška mugė šalia kultūros centro. O po vakarinio skrydžio – kino filmas „Skrydis per Atlantą“ po atviru dangumi bei ugningas oreivių paradas kurorto gatvėmis. Vėliau šaunus karaokė vakaras, kuriame dainavo ir šilutiškė Ingrida Slavickaitė, sulaukusi nemažai plojimų ir ovacijų. Drąsios mūsų merginos!

Kitą rytą vyko apdovanojimai. Mūsų komandai, pažymėtai 14 numeriu, aukštų rezultatų pasiekti nepavyko. Bet po ilgos pertraukos grįžus į tokį sportą, nereikia ir tikėtis.

Merginos džiaugiasi smagiai praleistu laiku, Birštono svetingumu. Ir stengsis niekada nepraleisti progos dalyvauti panašaus masto karšto oro balionų varžybose.

Dabar G.Lukšaitė kartais pakelia balioną ir virš Šilutės. Pasak jos, balionas yra toks hobis, kuris ją įtraukė ir tapo gyvenimo dalimi. Juokaudamos draugės pridūrė: „Įtraukė ir drauges“.

Gerų skrydžių, gero vėjo bei puikių rezultatų varžybose linki „Šilutės naujienos“.