Į Gardamą sugužėjo muzikantai ir stipruoliai

gardam komandaVasaros švenčių maratoną sekmadienį savo tradiciniu renginiu „Sugužėkim, suskambėkim“ pratęsę gardamiškiai ir šiemet įrodė, kad švęsti jie sugeba net darbymečiui nesibaigus, o Petrinės ir Povilinės šioje seniūnijoje – šventas dalykas.

Gardamo šventės organizatoriai kasmetinėje šventėje šiemet turėjo ir originalių idėjų: dėkodami savo aktyviausiems ir labiausiai nusipelniusiems žmonėms, dovanojo jiems simbolines seniūnijos vėliavas, vietoje įprastinės pasagos ar alaus bokalo kilnojimo stipruolius kvietė kilnoti akmenų pilnus… guminius batus, o į tradicines pasakorių ir pavienių muzikantų varžytuves sukvietė tik pastaruosius.

gardam mokytojosSeniūnas kvietė pasidžiaugti darbais

Muzika Gardamo miestelio centre skambėjo jau nuo ankstyvos pavakarės – scenon vienas po kito lipo rajono mėgėjų meno kolektyvai ir pavieniai muzikantai. Į ansamblį „Pamario brass“ susibūrusius pūtikus keitė „Verdainė“, vėliau po visus 5 Lietuvos regionus savo dainomis vedžiojo naują programą parengusi Juknaičių „Vėjūnė“.

Smuiką virpino Vaclovas Olcvikas iš Rusnės, melodijas trenkė gargždiškiai Alfonsas Rauktys, Leonas Ladauskas ir Vytautas Kazlauskas, armoniką virkdė Pranas Lomsargis iš Būdviečių kaimo ir trijų vyrų kapela, kuriems talkino būgnininkė Irena Bumblauskienė. O pasirodymus užbaigė Bikavėnų „Lolytėlė“.

Visiems muzikantams įteikti seniūno padėkos raštai ir įrėmintos Gardamo šv. Roko bažnyčios fotografijos.

Petrai, Povilai, Petronėlės ir Paulinos – štai tie laimingieji, kurie kasmet būna pagerbiami Gardame įsibėgėjus vasarai – birželio pabaigoje. Šiemet jiems skirti seniūno Tomo Balčyčio ir kitų svečių sveikinimai bei dainininkų dainos.

Į saviškius kreipdamasis seniūnas T.Balčytis ne tik varduvininkams skyrė žodį. Jis taip pat visiems linkėjo susiklausymo bei kantrybės ir kvietė pasidžiaugti nuveiktais darbais. Mat Gardame, anot seniūno, pats didžiausias vasaros darbas – šienapjūtė – jau baigėsi.

gardam ukininkNet du kartus kelią į Gardamą tądien sukorė rajono merė Daiva Žebelienė, bet nepasitenkinimo dėl to nereiškė. Tik pasidžiaugė, jog galėjo dalyvauti vidudienį aukotose šv. Mišiose, o pavakarę – oficialiojoje šventės dalyje.

Dažnas gardamiškių švenčių dalyvis Seimo narys Remigijus Žemaitaitis šmaikštavo, kad jei ne tos šventės, sėdėtų gardamiškiai tuo metu namuose ir ant valdžios burbėtų. Ir nors sutiko, kad yra dėl ko ant tos valdžios burbėti, bet ragino tuo metu verčiau iš širdies pasilinksminti.

Stipruoliams – naujas išbandymas

Šie garbūs svečiai ir dovanas – simbolines seniūnijos vėliavas – labiausiai nusipelniusiems gardamiškiams įteikė. Taip pagerbti Užlaukės kaimo ūkininkai Dalia ir Stasys Jurjonai, šiemet rajoniniame „Metų ūkio“ konkurse pripažinti geriausiais, bei Gardamo pagrindinė mokykla, aktyviai dalyvaujanti tarptautiniuose projektuose.

Apdovanoti ir šyliškės Vilijos Parnarauskienės suburti sportininkai, kurių į krepšinio ir tinklinio varžybas šiemet susirinko 15 komandų. Krepšinio aikštelėje nepralenkiami buvo šilutiškiai „Špunkuliukai“, o tinklinio aikštelėje be konkurencijos rungtyniavo jungtinė Pagėgių – Žemaičių Naumiesčio atstovų komanda „Just Best“.

Plojimais padėkoję savosioms atžaloms – vietos pagrindinės mokyklos šokėjoms, šventės dalyviai sukluso, kai vedėjas Marijus Budraitis paskelbė tradicinę rungtį – stipriausių vyrų rinkimus.

gardam sokejosAnkstesniais metais pretendentams į Gardamo stipruolio titulą teko ir pasagas, ir alaus bokalus kiloti, o šiemet jiems sugalvota nauja rungtis: kas per minutę padarys daugiau pritūpimų, iškeltose rankose laikydami naščius su abiejuose galuose užkabintais guminiais batais, iki viršaus prikrautais akmenų.

Vos M.Budraičio talkininkas gardamiškis Gintaras Šertvytis pademonstravo, kaip tą pratimą reikėtų atlikti, aikštėn pradėjo rinktis pretendentai į stipruolio titulą. Jų būta ne tik vietinių – šilutiškių, traksėdiškių ir net iš Maskvos atostogų grįžusių. Žinia, buvo visko: vieni vyrai sąžiningai tupinėjo, kiti bandė gudrauti vos tūpteldami, o buvo ir tokių, kuriems naščius vos pakėlus šie tokį „stipruolį“ – ne jis juos – vedė kur panorėję…

Vakare pilnutėlė žiūrovų aikštė plojo grupėms „Tabasko“ ir „Dar“ bei gėrėjosi UAB „Egmina“ dovanotais fejerverkais.