Į Lietuvą parskraidinta 16 Anglijoje nusikaltusių tautiečių, tarp jų – ir šilutiškis

Antradienį į Vilniaus oro uostą specialiu reisu iš Londono atskridusiame lėktuve buvo 16 iš Anglijos už ten padarytus nusikaltimus deportuotų lietuvių. Juos parlydėjo 50 britų pareigūnų. Lietuvos VSAT praneša, kad du grąžintieji buvo ieškomi Lietuvos policijos, o vieno šilutiškio ieško Čekijos teisėsauga.

Asociatyvi Pixabay nuotr.

Šiemet tai jau penktas toks reisas, rašoma VSAT pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos pasieniečiai deportuotus piliečius savo transportu pristatė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą, Anglijos pareigūnai išskrido atgal.

Anglijoje nusikaltusio Panevėžio gyventojo dėl nusikaltimo Lietuvoje ieškojo ir Vilniaus policija, nuteisto palangiškio paiešką buvo paskelbusi Klaipėdos policija. Pranešama, kad Šilutės rajono gyventojo ieško Čekijos teisėsauga.

Sulaikytuosius pasieniečiai perdavė į oro uostą atvykusiam policijos konvojui. Patikrinus dokumentus ir apklausus kiti 13 parskraidintųjų buvo paleisti. Pranešama, visiems 16 lietuvių Anglijoje buvo atlikti COVID-19 testai, rezultatai neigiami.

VSAT duomenimis, šiemet tai jau penktas toks specialus reisas iš Londono į Lietuvą, kuriuo britai išsiuntė įstatymus pažeidusius lietuvius į gimtinę. Spalį ir rugsėjį deportuota po 18 lietuvių, birželį 22, o gegužę dar 22 mūsų tautiečiai. Kiekvieną reisą lydėjo nuo 50 iki 70 britų pareigūnų.