Į moliūgų – žibintų šventę Saugų vaikai ir soroptimistės atveš moliūgų uogienės

moliugiene stiklainisŠeštadienį Saugų vaikų globos namai kvepėjo moliūgais, citrinomis ir apelsinais. Šilutės Soroptimos klubas kartu su namų globotiniais virė moliūgų uogienę „Svajonių daržas“. Išvirta 60 litrų uogienės, kuri bus pristatyta spalio 30 d. Švėkšnoje šventėje „Mes už šviesą 2015“.

Kiekvienas šventės dalyvis, pirkdamas tokią uogienę, padės Saugų vaikų globotiniams įgyvendinti svajones.moliugiene verda

„Bendrais projektais su Saugų vaikais siekia ugdyti jų saviraišką, pasitikėjimą savimi, bendravimo, kulinarinius, verslo įgūdžius“, – sako Šilutės Soroptimos klubo prezidentė Loreta Alsė.

Šilutės Soroptimos klubas su Saugų globos vaikų namais bendradarbiauja jau ne vienerius metus. Kartu su soroptimistėmis iš Danijos jos jau dovanojo šiltnamį, kirpyklą, virtuvę. Beje, visas moliūgų pjaustymo procesas penktadienį vyko būtent soroptimisčių įrengtoje virtuvėje.

O uogienės virimo procesas kitą dieną užtruko net keturias valandas: moterys su vaikais tarkavo citrinų ir apelsinų žieveles, paskui tuos vaisius lupo, pjaustė. Padedami šauniosios globos namų virėjos moliugiene pjaustokaitėme net keturis puodus. Greitai moliūgų uogienė sukunkuliavo, ir išplaktą oranžinę tyrę kartu su vaikais supilstėme į kelis šimtus stiklainių – užteks ir patiems vaikams pasmaližiauti, ir auklėtojus bei mokytojus pavaišinti, užteks ir taip vaikų laukiamai labdaros prekybai akcijos „Mes už šviesą“ metu.

Jei penktadienį būsite Švėkšnoje, nepraeikite pro šalį: TU IRGI GALI PADĖTI Saugų vaikų globos namams.