„Į Nemuną išpilta 3 500 litrų biologinio preparato upiniams mašalams naikinti – jau aštuntą pavasarį naikiname mašalus, kurie Dzūkijos regionui buvo didelė problema. Buvimas lauke birželį buvo kančia, nes esant milžiniškam mašalų kiekiui negelbėdavo jokie repelentai. Jau nekalbu apie lauke paliekamus gyvulius ar naminius gyvūnus. Kraujasiurbių naikinimo programą po ilgų įtikinėjimų mums pavyko atnaujinti 2016 m. Mokslininkų skaičiavimais, per tuos metus, kai pilame preparatą, mašalų sumažėjo maždaug 10 kartų“ – sakė meras R. Malinauskas.
Šiemet preparatas bus pilamas du kartus – po pirmojo panaudojimo mokslininkai, kaip ir kasmet, atliks tyrimus ir stebės rodiklius. Laikas, kada reikia pilti preparatą, apskaičiuojamas pagal mašalų rūšies, kuri labiausiai kanda, vystymosi laiką. Antrą kartą gegužės pabaigoje planuojama išpilti dar 2 000 litrų. Šis preparatas naikina tik konkrečios rūšies mašalus, nekenkdamas augmenijai nei kitai gyvūnijai.
1999 metais Vyriausybė patvirtino upinių mašalų reguliavimo programą, tačiau 2010-aisiais, panaikinus apskritis, buvo nutrauktas finansavimas. Nuo to laiko Druskininkų savivaldybė kasmet kreipdavosi į Vyriausybę ir ministerijas, po 6 metų atkaklaus argumentavimo programa buvo atnaujinta.
Pagal BNS inf.
Rašyti atsakymą