Į olimpinį ringą – su Šilutės palaiminimu (foto)

petrauskas valinskienePo 12 metų pertraukos Olimpinėse žaidynėse Šilutė vėl turi savo sportininką – boksininką Evaldą PETRAUSKĄ. 20-metis traksėdiškis yra vienas iš dviejų boksininkų, atstovausiančių Lietuvai Londono olimpinėse žaidynėse.

„Kai sužinojau, kad vyksiu į olimpiadą, verkiau iš laimės…“, – „Šilutės naujienoms“ prisipažino Pamario krašto ąžuolas. Boksininkui Šilutės uoste surengtos iškilmingos palydos, į kurias susirinko šilutiškiai, artimieji ir visa šalies bokso aukštuomenė.

Linki įminti pėdą Olimpiečių galerijoje

Pirmųjų jaunimo olimpinių žaidynių Singapūre čempionas E.Petrauskas boksuotis pradėjo 1999 metais Šilutėje, treniruojamas trenerio Vinco Murausko. Tuomet berniukui buvo septyneri. Trylika metų atkaklaus darbo padėjo boksininkui pasiekti aukštumas.

Turkijoje vykusiame Europos olimpinės atrankos turnyre teisę boksuotis Londone iškovojo tik vienas iš penkių dalyvavusių Lietuvos boksininkų – E.Petrauskas. Jis tapo oficialiu svorio kategorijos iki 60 kg nugalėtoju. Jau pernai olimpinį kelialapį iškovojo kaunietis Egidijus Kavaliauskas, pasaulio pirmenybėse laimėjęs bronzą.

Palydų šventė įvyko Šilutės prieplaukoje, kur dalyvavo gausus būrys svečių iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Bokso federacijos, Lietuvos olimpinės bokso rinktinės atstovai ir rajono savivaldybės vadovai, Seimo nariai. Palydėti Pamario krašto olimpiečio susirinko ir boksininko šeimos nariai, draugai, miestelėnai, Traksėdžių kaimo bendruomenė.

„Nesvarbu, kaip seksis, palaikymas iš šio krašto visada buvo, yra ir bus. Norime tau duoti ir truputį pylos: niekada neišpuik ir visada prisimink, kur yra tavo šaknys. Žinok, kad visiems laikams priklausai Pamario kraštui“, – kalbėjo renginio organizatorius ir vedėjas M.Budraitis.

Šilutės uoste pradėta kurti Olimpiečių pėdų galerija, tad M.Budraitis viliasi, kad joje pėdą įmins ir Evaldas.

Jei Evaldas „išmals snukius“, Seimo narys apsirengs suknelępetrauskas su seima

Šilutės r. savivaldybės merė Daiva Žebelienė, linkėdama sėkmės, įteikė boksininkui Šilutės vėliavą. Tardamas sveikinimo žodį, LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas priminė paralelę, jog pirmuoju nepriklausomos Lietuvos olimpiniu čempionu tapo juknaitiškis disko metikas Romas Ubartas, o E.Petrauskas yra pirmasis Lietuvos pasaulio jaunimo olimpiados aukso laimėtojas.

„Aš tikiu, kad Evaldas sieks būti pirmasis boksininkas nepriklausomoje Lietuvoje, kuris iškovojo olimpinį medalį“, – sakė LTOK prezidentas. Jis įteikė akreditacijas į Londono olimpines žaidynes E.Petrauskui ir Lietuvos bokso rinktinės treneriui Vladimirui Bajevui.

Bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga palinkėjo jaunajam boksininkui gerų burtų, nes ir jie bokse daug lemia, ir palankių teisėjų.

Seimo narys Arūnas Valinskas E.Petrauskui rėžė berniokiškai: „Nuvažiuok į olimpines žaidynes ir išmalk visiems snukius taip, kad pasaulyje sakytų: vo gavom – šilutiškis buvo atvažiavęs“.

Išprovokuotas renginio vedėjo, seimūnas susilažino, kad jei Evaldas iškovos nesvarbu kokios spalvos medalį, per sutiktuves surengti Šilutėje savo draugų atlikėjų koncertą. Politikas dar pasižadėjo prieš koncertą eiti per Šilutę apsirengęs ta pačia suknele ir mojuodamas bumbulais, kaip per vienos televizijos sezono atidarymą.

Rajono verslininkai remia boksininkus

Statybos įmonės „Žibai“ generalinis direktorius, Tarybos narys Steponas Kazlauskas į sceną užlipo ne pasišildyti svetimos šlovės spinduliais. Jis seniai tikėjo perspektyviu ir talentingu jaunu boksininku ir ne vienerius metus savo asmeninėmis lėšomis finansiškai remia E.Petrauską, už ką boksininkas verslininkui yra labai dėkingas. Rajono boksininkus remia ir „Šilutės polderių“ direktorius Arūnas Jagminas.

Pirmasis E.Petrausko treneris V.Murauskas, be kita ko, savo auklėtiniui palinkėjo iki olimpiados numesti dar 8 kilogramus.

„Mintys tik sukasi, kaip kuo geriau sužaisti“, – psichologinį pasiruošimą komentavo E.Petrauskas. Boksininkas sakė, jog sėkmę pritraukiančių amuletų nenešioja, tačiau turi rožančių, pasimeldžia Dievui, ir, Evaldo manymu, jis padeda.

Sportininkas su Lietuvos olimpine bokso rinktine išvyko į treniruočių stovyklą Londone. 2012 m. vasaros olimpinės žaidynės vyks nuo liepos 27 iki rugpjūčio 12 d.

Londono olimpinėse žaidynėse dalyvaus 250 boksininkų (10 svorio kategorijų) ir 24 (3 svorio kategorijos) boksininkės.

Daugiau nuotraukų albume joomplu:5739 joomplu:5748 joomplu:5744