Į Rusnę atvyksta Seimo vicepirmininkas K.Komskis ir vidaus reikalų viceministras Ž.Pacevičius

komskis kestas rudeniPirmadienį į Rusnę susitikti su gyventojais ir aptarti jiems aktualią problemą dėl paskutiniu metu itin daug nepatogumų keliančių reikalavimų pasienio zonoje gyvenantiems asmenims atvyksta Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis su Vidaus reikalų viceministru Žimantu Pacevičiumi.

Susitikimas, į kurį kviečiami visi pageidaujantys gyventojai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovai, vyks kovo 25 d. 11 val. Rusnės etnokultūros centre.

Rusnės ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai jau kuris laikas skundžiasi dėl nesusikalbėjimo su valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais ir galimo jų piktnaudžiavimo. Žmonės teigia, kad nėra logiškas ir juos trikdo reikalavimas visada, net dirbant lauko darbus, vaikštinėjant savo gimto miestelio gatvėmis ar tiesiog einant į parduotuvę, su savimi turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą.

Pasienio pareigūnai, anot gyventojų, tiesiog gatvėje tikrina miestelėnus ir juos iš karto baudžia piniginėmis baudomis nuo 150 litų iki 300 litų be jokių įspėjimų, nors Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato ir įspėjimą. Žmonių teigimu, baudos tikrai yra didelės, o baudžiant antrą kartą dar didesnės – nuo 300 litų iki 600 litų.

„Nesutikdami su tokiais jiems keliamais, mano galva, tikrai per griežtais reikalavimais, Rusnės gyventojai kreipėsi į mane prašydami pagalbos. Ėmiausi iniciatyvos. Šiuo metu renkame gyventojų parašus, kuriais remdamiesi mėginsim keisti įstatymą taip, kad pasienio zonos gyventojams užtektų su savimi turėti bet kurį asmens dokumentą, pavyzdžiui, pensininko ar vairuotojo pažymėjimą. Tai yra tokį, kurį ir taip kasdien su savimi nešiojiesi. Toks žmonių pageidavimas yra tikrai pagrįstas, nes net aš pats kasdien savo paso su savimi neturiu ir nenorėčiau turėti“, –  teigė Seimo vicepirmininkas K.Komskis.

Po susitikimo su gyventojais Rusnėje, 13 val. svečiai lankysis ir Šilutės policijos komisariate, 13.30 val. – Šilutės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. 14 val. susitiks su Šilutės rajono savivaldybės vadovais. 14.15 val. Savivaldybės didžiojoje salėje vyks spaudos konferencija.