Į šešėlį pasitraukęs D. Dulkys: žinau, kad dar galiu atsitiesti

deividas-dulkys mazeikos nuotrDeividas Dulkys kantriai lieja prakaitą priešsezoninėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos treniruotėse, tačiau tolesnė gynėjo karjera skendi miglose.

Neoficialiomis žiniomis, prieš metus Lietuvos rinktinės slenkstį mynęs 25-erių krepšininkas nefigūruoja trenerio Dirko Bauermanno planuose.

Pats šilutiškis dar nelaidoja vilčių įsitvirtinti Lietuvos vicečempionų gretose.

Prieš metus Europa išskėstomis rankomis laukė Floridos universiteto (JAV) auklėtinio, dėl kurio parašo „Lietuvos rytui“ teko grumtis su Kauno „Žalgiriu“.

Galiausiai Vilniaus klubas su D. Dulkiu sudarė dvejų metų kontraktą su galimybe pratęsti jį dar sezonui.

Tuomečio šalies nacionalinės komandos vyriausiojo trenerio Kęstučio Kemzūros numylėtinis keliavo ir į olimpinės atrankos turnyrą Venesueloje.

Tik pasveikus kitam gynėjui Renaldui Seibučiui, D. Dulkys užleido pastarajam vietą komandos, dalyvavusios Londono olimpinėse žaidynėse, sudėtyje.

Tačiau tolesnį D. Dulkio kelią Europoje lydėjo vieni nusivylimai. Šešerius metus anapus Atlanto gyvenęs krepšininkas pralaimėjo konkurencinę kovą kitiems „Lietuvos ryto“ gynėjams ir vasarį buvo paskolintas Rygos „Barons“ (Latvija) klubui.

Kaimyninėje šalyje D. Dulkys pagaliau gavo pakankamai progų demonstruoti savo gabumus ir ėmė žaisti kur kas rezultatyviau (vid. 10,8 taško per rungtynes), bet stabiliai atakuoti iš tolimų distancijų jam sekėsi sunkiai.

„Pirmas sezonas Europoje nebuvo toks, kokio norėjau. Tačiau aš daug ko išmokau. Nesu patenkintas, bet nesu ir nuliūdęs. Žinau, kad dar tikrai galima atsitiesti“, – kalbėdamas su delfi.lt, savo pirmuosius metus grįžus iš JAV vertino D. Dulkys.

Paklaustas, ar K.Kemzūros parodytas pasitikėjimas ir aukštai iškelta kartelė negalėjo pakišti jam kojos, krepšininkas manė priešingai.

„Galima daug spekuliuoti, kas buvo blogai, o kas – gerai. Bet man būti su rinktine patiko, aš ten daug išmokau iš veteranų.

Dabar nebesijaudinu taip, kaip pernai, kai grįžau į Lietuvą po šešerių metų. Esu ramus, nebebijau autoritetų, žinau, kad komandoje visi yra vienodi. Labiau pasitikiu savimi“, – sakė gynėjas.

Jis teigė visą vasarą sportavęs individualiai, bet planų dėl kito sezono kol kas neturintis.

„Žiūrėsime, kaip čia bus. Ši komanda („Lietuvos rytas“) yra labai gera, o trenerio aš nepažįstu.

Žiūrėsime, kokie bus jo norai, kaip man seksis. Kol kas niekas nėra aišku, bet visi keliai dar atviri. Tikslų sau nesu iškėlęs, reikia pasižiūrėti, kaip viskas susidėlios“, – svarstė D. Dulkys.

Primename, kad galiojančius kontraktus su „Lietuvos rytu“ šiuo metu turi 16 krepšininkų. Neabejojama, kad keli jų bus paskolinti kitiems klubams.