Į Šilutę ir kaimus atėjo Kalėdų dvasia (foto)

eglutes iziebimas 13Penktadienį jau ir į Šilutę atėjo Kalėdų dvasia – tai veriančio šalčio nepabūgusiai miniai oficialiai pranešė ir pagrindinę miesto eglę įžiebė Kalėdų Senelis ir rajono bei miesto vadovai.

Eglės įžiebimo šventėje šiemet buvo ir naujovių, o pati netikėčiausia – mažų eglučių alėja, kurią krašto tradicijas įprasminančiais ir pačių gamintais žaisliukais papuošė rajono mokyklų moksleiviai ir darželinukai.

Praėjusį savaitgalį eglės sužibo ir daugelyje seniūnijų centrų bei kitų gyvenviečių.

Didžiausia naujovė – eglučių alėja

Kalėdinių žaisliukų gamybos pamokas surengę Šilutės muziejininkai sulaukė nemažo būrio pasekėjų. Šalia H.Šojaus dvaro penktadienį išsirikiavusios eglaitės nesuspindo dirbtiniais blizgučiais – jų šakelės buvo nukabinėtos pačių vaikų iš natūralių medžiagų sukurtais dirbiniais.

sveksnos egleĮ šventę suvažiavę mažieji nelaukė, kol nuskambės oficialus kvietimas puošti eglutes – pasirinkę tą, kuri jiems labiausiai patiko, darželinukai ir moksleiviai, priklaupę ant sniego, greit padabino jų šakas šiaudinėmis, popierinėmis, medinėmis ar iš obuolių, kankorėžių ir kitokių gėrybių sukurtomis puošmenomis.

Tuoj sulaukta ir svečių – Šilutės dramos teatro aktoriai – milžinai ne vieną mažylį privertė net išsižioti iš nuostabos. Na, o Kalėdų Senelio pasirodymo netikėtumu, ko gero, nepavadinsi. Pastarasis svečias sušalti neleido – mitriai apibėgęs vaikų būrelius ir apžiūrėjęs eglutes, suskubo kviesti jaunimą į ratą. Labiausiai seneliui talkino Juknaičių pagrindinės mokyklos mokinių ansambliukas – ir dainavo, ir ratelius vedė.

Vėliau prie Kultūros ir pramogų centro šurmuliavo kalėdinių suvenyrų mugė, netrūko prekybininkų: buvo galima įsigyti vietos menininkų dirbinių, žaislų, ūkininkų produkcijos, kepinių, kalėdinių puošmenų. O tie, kurie iki tol nebuvo suspėję pranešti Kalėdų Seneliui apie savo svajonę, tai galėjo padaryti Kalėdiniame pašte.
Prireikė rajono vadovų pagalbos

Ištvermingiausieji kantriai stebėjo teatralizuotą programą „Kalėdos Triušlandijoje“. VšĮ „Meno artelė“ aktoriai, matyt, gailėdami šąlančių mažųjų šilutiškių, įsuko juos į ilgiausią visoje Lietuvoje gyvatę. Tad norintieji ir spektaklio metu galėjo šiek tiek pamiklinti kojas.

Artėjant metui, kuomet turėjo būti įžiebta Kalėdų eglė, prireikė net rajono vadovų pagalbos, mat teatralai nesugebėjo pataisyti laikrodžio, o be jo įžiebimo ceremonija negalėjo įvykti. „Mes pasiruošę padėti“, – atsakė rajono merė Daiva Žebelienė, su visa palyda pakviesta į sceną.

Laikrodžio taisytojams teko pavargti, mat lemputės ant eglės vis nesuspindo.

rusnes egle nykstukai„Reikia stebuklingo žodžio“, – pagaliau suprato jie ir visi choru ištarė tą žodį: „Atsiprašau“. Bet ir tuokart visų laukė nusivylimas – eglė vis tebestovėjo paskendusi tamsoje.

„O gal reikia sakyti „Prašau?“ – toptelėjo kažkuriam iš svečių. Ir šis žodis pasirodė besąs stebuklingas – ir eglė, ir visa pagrindinė Šilutės gatvė sušvito lempučių girliandomis.

„Tegu ateina ir čia Kalėdų dvasia, tegu pildosi slapčiausi troškimai“, – linkėjo susirinkusiems šilutiškiams merė D.Žebelienė.

„Tegu šitos eglės spinduliai eina iki šilutiškių šeimų židinio ir sukelia šventinę nuotaiką“, – merei antrino savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis. „Gerų jums visiems metų“, – pridėjo ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

O šventės pabaigoje nuskambėjo plojimai eglę miestui dovanojusiai įmonei – UAB „Goldengrass“.

Kalėdų Senelis aplankė ir seniūnijas

eglute rusnejeSavaitgalį Kalėdų eglės sužibo ir kitose rajono vietose.

Žemaičių Naumiestyje sekmadienį šurmuliavo mugė, nepatingėjusieji atvykti galėjo nusipirkti visokių saldumynų ir kitokių gardumynų kalėdiniam stalui. Laukdami Kalėdų Senelio naumiestiškiai plojo koncertą surengusiam ansambliui „Karčemėlė“, o

Kalėdų Senelis pas juos atvyko ne tuščiomis – dalijo ir saldainių maišelius, ir dovanas.

Saviškius sveikino, geros sveikatos ir gerų metų visiems linkėjo seniūnas Jonas Budreckas.

Rusniškiai tradiciškai ir šiemet įžiebė ne tik eglę, bet ir Kalėdų angelą. Bažnyčioje susirinkę rusniškiai išklausė kunigo Valdo Miliausko ir seniūnės Dalios Drobnienės sveikinimus.

Šventės organizatoriai pasirūpino ir tuo, kad atėjusieji nesušaltų – Raimondas Plikšnys visus vaišino karšta žuviene, buvo ir arbatos. Koncertavo šokių kolektyvas „Rusnietis“, Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“, o atvykęs Kalėdų Senelis iš kišenių traukė saldainius mažiesiems.

Į Švėkšną Kalėdų Senelis dar atvažiavo arklio traukiama karališka karieta, kurią jam parūpino vietos verslininkas Antanas Martinkus. Mat sniego tądien dar nebuvo tiek, kad reikėtų rogių. Senelį pasitiko vietos skautai, surengę ir programėlę. Tuoj prie Senelio išsirikiavo ilgiausia eilė jam eilėraštį pasakyti norinčių mažylių.

Eglę Švėkšnos miesteliui šiemet dovanojo Vyturių gatvėje gyvenantis Vaclovas Žiogas. Švėkšniškiai ir šiemet prie eglutės pastatys prakartėlę, kurią parengė meistras Vytautas Bliūdžius.

Galerija: eglės įžiebimas Šilutėje

joomplu:8220