Į skandalą patekusi S.Skutulienė klampina kolegas

STASEPenkis rajono Tarybos posėdžius iš eilės praleidusi ir galimai neteisėtai iš rajono biudžeto 2543 litus išlaidoms, susijusioms su Tarybos nario veikla, kompensuoti pasiėmusi rajono politikė Stasė Skutulienė save teisina – panašiu piktnaudžiavimu kaltina visus politikus.

Ji suskaičiavo, kad jeigu rajono Tarybos nariai ir toliau taip pat pasiims savo pačių pasiskirtas kompensacijas, iš rajono biudžeto per šios kadencijos ketverius metus bus paimta 800 tūkst. litų.

Apkaltino bendražygius

Pričiupta, kaip galimai piktnaudžiavusi rajono biudžeto lėšomis ir Tarybos posėdžius praleidusi S.Skutulienė, surengė spaudos konferenciją.

Vietoje faktų išdėstymo, kur S.Skutulienė keliavo degalams išleisdama po 1000 litų kas mėnesį, rajono žiniasklaidininkai klausėsi pagiežos pliūpsnio ant socialdemokratų frakcijos narių, kurie prieš savaitę suabejojo S.Skutulienės galimybe eiti rajono Tarybos nario pareigas.

Būtent socialdemokratų prašymas, kad merė Daiva Žebelienė išsiaiškintų, kodėl S.Skutulienė praleidinėjo rajono Tarybos posėdžius ir ar ji gali toliau eiti Tarybos nario pareigas, paskatino žiniasklaidą susidomėti, kaip S.Skutulienė naudoja biudžeto lėšas.

Komentuodama savo poelgį imti nepelnytas kompensacijas, S.Skutulienė piktnaudžiavimu apkaltino ir kitus Tarybos narius.

S.Skutulienė suskaičiavo, kad socialdemokratų frakcijos nariai Algirdas Balčytis, Alfonsas Vanagas, Antanas Kubaitis ir Saulius Vytuvis nuo šios kadencijos pradžios – per pusantrų metų – iš rajono biudžeto jau pasiėmė 59 tūkst. litų su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms padengti. Ji abejojo, ar minėti politikai galėtų išdėstyti, kokia veikla, susijusia su Tarybos nario pareigomis, jie užsiėmė ir kam kiekvienas kas mėnesį išleido bemaž po 1000 litų.

Buvusi vicemerė pateikė skaičius, kurie iliustruoja, kokio dydžio rajono biudžeto lėšų lesyklą susikūrė politikai. S.Skutulienės preliminariais duomenimis, per šios kadencijos ketverius metus rajono politikams bus pervesta apie 850 tūkst. litų kompensacijų. Iki šiol jau išmokėta per 300 tūkst. litų.

Greta šių skaičių S.Skutulienė priminė, kad Savivaldybė turi kelias dešimtis milijonų litų skolų, o vargingai gyvenančių žmonių Lietuvoje – jau penktadalis.

Negarbingi pasiaiškinimai

„Šilutės naujienos“ S.Skutulienės klausė, kodėl ji nereiškė jokios savo pozicijos ir pritarė tokiai politikų pasipinigavimo tvarkai, kai ėjo rajono mero pavaduotojos pareigas. Buvusi vicemerė neatsakė.

S.Skutulienė nieko negalėjo pasakyti ir į žiniasklaidininkų prielaidas, kad per 7 metus, kai ji ėjo mero pavaduotojos pareigas, nieko reikšmingo rajonui nenuveikė, nors kas mėnesį ėmė po 4,5 tūkst. Lt algą. Ji tik aiškino, kad toks atlyginimas buvęs ne jos išgalvotas, kad jai jis priklausęs pagal įstatymą.

Tačiau tokius argumentus žiniasklaidininkai lengvai paneigė, mat vicemerų pareigas be jokio atlyginimo dabar atlieka rajono politikai A.Balčytis ir Šarūnas Laužikas.

S.Skutulienė aiškino patirianti puolimą tik dėl to, jog socialdemokratai siekia padidinti savo partiečių skaičių rajono Taryboje.

S.Skutulienė rajono politike tapo būdama socialdemokratų sąraše. Tačiau šios kadencijos pradžioje ji išdavė savo bendražygius ir dėl siūlomo vicemerės posto perbėgo į Virgilijaus Pozingio suformuotą valdžios koaliciją.

Dabar S.Skutulienė nėra jokios partijos narė. Jei ji netektų rajono Tarybos mandato, jos vietą užimtų kitas socialdemokratų sąraše esantis asmuo – verslininkas Rimgaudas Višinskas. Tuomet socialdemokratų frakcijoje būtų 5 nariai.