Į Svencelę sugrįžta tarptautinė pramoginių laivų paroda ir vasariškų pramogų kupinas renginys visai šeimai

Jau antrus metus iš eilės organizuojamoje parodoje „BOAT AND HOUSE SHOW“ susiburs pažangiausi Lietuvos ir užsienio šalių pramoginių laivų statytojai ir pardavėjai bei eksponuojami išskirtiniai laivai, įvertinti tarptautinėje rinkoje.

Renginyje savo produkciją ir paslaugas taip pat pristatys ir kiti su vandens turizmu, jo pramogomis ir ne tik susiję gamintojai bei tiekėjai.

„Džiaugiuosi, kad mums pavyko įgyvendinti avantiūristišką iniciatyvą Lietuvoje: suburti ne tik vietinę, bet ir tarptautinę laivybos bendruomenę, o tuo pačiu prisidėti prie proveržio šalies vidaus vandens kelių plėtroje. Paroda siekiame skatinti visuomenės susidomėjimą laivyba ir parodyti, kad keliauti gerokai smagiau gali būti ne žeme, o vandeniu“, – sako parodos iniciatorius ir „Capital Marine“ bendrąįkūrėjas Karolis Valenta.

Tarp parodos dalyvių – „Garant Boats & Yachts“, „Dailidžių Dirbtuvės“, „Gliseris“, „Silver Yacht“, „Ship Shop“, „Memel Werfte“, „Hobio Centras“, „Reeconsteel“, „Twin Boats“, „MAREX“, Lietuvos Motorlaivių Federacija, „Knots“, „GetRest“, „E-surfing“, „2kite School“, „Popa boat“, „Outdoors Adventures“, „Lithuanian Wave Boat“, „Xpro“, „Life is Life“, „G-Spot“, „Nardymo akademija“, LAJM, „Sea-Doo“, LBS, Šilutės turizmo informacijos centras, Klaipėdos raj. turizmo informacijos centras.

Parodos lankytojų taip pat lauks ir namų interjero dizaino ekspozicija. Interjero salono „Interio Kaunas“ stende bus galima sutikti ir pasiklausyti charizmatiškojo dr. Eugenijaus Skerstono – profesoriaus, lektoriaus, įvaizdžio guru, mados ir interjero stilių analizuojančių knygų autoriaus. „Užuolaidų studija“ stende lankytojų lauks ir naujausias interjero tendencijas pristatys studijos „Menas gyventi“ interjero dizainerė Monika Noreikienė.

„BOAT AND HOUSE SHOW 2022“ – renginys ne tik laivybos ir vandens pramogų entuziastams, bet visiems, norintiems gerai praleisti laiką. Čia lauks daugybė vasariškų pramogų visai šeimai: pasiplaukiojimai tradiciniais Kuršių marių laivais, kaitavimo pamokos, aerodinaminių benzininių ir hidroplanių lėktuvų pasirodymai su pasaulio čempionu Donatu Paužuoliu, „Grill Keg“ šefų grilių šou, neraugintos duonos degustacija ir autentiškos žuvienės virimas, šaudymas ir lankų, lelių teatro spektaklis „Tigro sapnas“ mažiesiems, kurybinės dirbtuvėlės ir edukacijos bei dar daug kitų atrakcijų.

Liepos 9 d., šeštadienį, renginio lankytojai galės pasijusti lyg Dakare – bene garsiausias Lietuvos lenktynininkas kvies pabandyti aplenkti jį slalomo rungtyje „Aplenk Vaidotą Žalą“ ir laimėti „Husqvarna“ prizus. Daugkartinis Dakaro ralio dalyvis Vaidotas Žala šį kartą ratus suks su nauja transporto priemone – ne automobiliu, bet su „Husqvarna Rider“ vejapjovėmis.

Šeštadienį taip pat lauks išskirtinis reginys Kuršių marių vandenyse – parodomasis vandens formulės plaukimas „F2” su pasaulio vicečempionu ir Europos čempionu Edgaru Riabko. Vandens formulės ypatingos tuo, kad posūkiuose turi nepalyginamai daugiau sukibimo nei sportiniai automobiliai. Todėl pilotai prieš posūkius nestabdo ir idealiausiu atveju staigų manevrą atlieka maksimaliu variklio pajėgumu.

Norintys pajusti ypatingą Kuršių marių dvasią, renginio metu galės pasimėgauti akį veriančiais vaizdais – nepakartojama marių ir Negyvųjų kopų panorama, pasižvalgyti po naujai statomą Svencelės uostą ir pasijusti lyg Olandijoje, bevaikštant tarp vandens kanalų, jungiančių visą Svencelės salų kvartalą su Kuršių mariomis.

Pristatys naują Svencelės uostą

Parodos metu taip pat bus pristatyta Svencelės plėtros vizija, Svencelės uostas ir jachtklubas.

Nuo šių metų liepos 1 d. veiklą pradeda Svencelės mažųjų, pramoginių ir sportinių laivų uostas – naujas privataus kapitalo infrastruktūros objektas rytinėje Kuršių marių pakrantėje.

Pasak Rugilės Gikarės, UAB „Kopa vilkui” vadovės, naujasis uostas – jaukus, modernus, alsuojantis pamario ramybe ir įsikūręs pačioje Svencelės širdyje, farvateryje tarp Ventės Rago ir Drevernos uosto.

„Uostas dar 2022 m. sezonui bendrai priims daugiau nei 60 įvairaus dydžio laivus įsikurti visam sezonui, mėnesiui ar parai, o iki 2023 m. infrastruktūra pasipildys papildomomis 20 vietų, kuro kolonėle, elektros bei geriamo vandens stotelėmis, nuotekų išsiurbimo kolonėlėmis. Iki 2025 m. įsikurs ir uosto pagrindinis multifunkcinis pastatas – jachtklubas. Įplaukos ir akvatorijos gylis -1,6 m“, – sako R. Gikarė.

Svencelės uostas jungiasi su 30 ha teritorijoje įrenginėjama kanalų ir tiltų sistema, kuri leis šalia vystomų rekreacinėse teritorijose apartamentų būsimiems šeimininkams pasiekti Dreverną, Juodkrantę, Nidą ar Klaipėdą išplaukus tiesiog iš savo namų laiveliu ar kateriu.

Uostą ir jo teritoriją projektavo „DO ARCHITECTS” architektai Algimantas Neniškis ir Andrė Baldišiūtė. Uostas valdomas dviejų investuotojų ir valdytojų: UAB „Kopa vilkui“ (Svencele Dunes) bei UAB „Svencelės sala“ (Svencelės salos)

Naują sezoną vidaus vandenų laivyba pasitiko su atnaujinta infrastruktūra

Vidaus vandenų direkcijos vadovas Vladimiras Vinokurovas teigia, kad pramoginės kelionės vidaus vandenimis yra puikus būdas kitu kampu pažvelgti į Lietuvos grožį, aktyvus laisvalaikis ir galimybė atitrūkti nuo kasdienybės. Tai patvirtina ir nuolat augantis pramoginių vandens transporto priemonių parkas Lietuvoje. Todėl direkcijoje vieną projektą veja kitas, o juos kuriant ir įgyvendinant rimtai galvojama apie laivybos dalyvių poreikius ir investicijų grąžą.

Šiais metais eksploatuojamų vidaus vandenų kelių ilgis sieks 450 km. Įprasti maršrutai driekiasi Nemuno upe nuo Kauno iki Atmatos žiočių bei Kuršių mariose. O šiais metais jau eksploatuojama vandens kelio atkarpa nuo Svencelės iki Kintų su galimybe pasiekti ir Ventės ragą.

2022 m. navigacijos sezoną vidaus vandenų laivyba pasitiko ir su gerokai atnaujinta infrastruktūra: mobiliomis „degalų stotelėmis“, 88 vietomis pramoginiams laivams Kauno žiemos uoste, atnaujinta Nidos keleivine prieplauka ir pristatė pristato pirmąjį Lietuvos vidaus vandenų kelių navigacijos e-žemėlapį, kuriame laivybos dalyviai ras svarbiausią informaciją: navigaciniais ženklais pažymėtus laivakelius ir jų vidurio liniją, laivakelį formuojančių bunų vietas ir kelių gylius, uostų, prieplaukų ir kuro pasipildymo vietas, tiltus. Judant žemėlapis pasislenka pagal naudotoją  buvimo vietą. E-navigacijos žemėlapis pritaikytas naudotis telefonu ar planšete.

„Svencelės uostas simbolizuoja tai, kokios pramoginės laivybos Vidaus vandens kelių direkcija siekia Lietuvoje, t. y. tvarios infrastruktūros ir bendruomenės, kur laivyba vystoma nuosekliai ir darniai, suderinant laivybą, gamtą ir aktyvų laisvalaikį. Svencelės uostas – ypatingai svarbi rytinės Kuršių marių pakrantės dalis, kuri buvo nepelnytai pamiršta“, – sako Vidaus vandens kelių direkcija V. Vinokurovas, renginio metu pristatysiantis Lietuvos vidaus vandens kelių plėtrą: jau vykdomus projektus ir jų perspektyvas Lietuvoje.

Renginys yra nemokamas.