Į svetimą butą įsilaužė santechnikai ir antstolis

BUTAS2Ketvirtadienį Šilutės centre vidudienį buvo įsilaužta į butą, tik šį kartą įsilaužėliai buvo ne nusikaltėliai, bet UAB „Šilutės būstas“ suburta komanda. Užraktų specialisto atrakintų durų slenkstį peržengė minėtos įmonės santechnikai, antstolis ir buto savininko giminaitis, norėdami pagelbėti minėto buto kaimynams.

Negyvenamo buto savininkas kaimynams pridarė nuostolių, nes paliko varvančius vandentiekio vamzdžius.

Įsilaužti leido teismas

Pasak „Šilutės būsto“ direktoriaus Alekso Kvederio, procedūra peržengti privataus daugiabučio namo buto slenkstį be savininko leidimo – nemaloni, tačiau būtina, nes dėl aplaidaus buto šeimininko, kuris išvyko į užsienį, nukentėjo kaimynai.

Iš užrakinto buto aplietas kaimyno, gyvenančio aukštu žemiau, butas, apgadinta lubų ir sienų apdaila, kitam kaimynui, gyvenančiam aukščiau – ketvirtame aukšte, bemaž mėnesį reikėjo verstis be vandens, nes teko užsukti vandentiekio sklendes. Visa laimė, kad be priežiūros paliktas butas yra namo vandentiekio sistemos pakraštyje, o ne prie įvado. Antraip visi namo gyventojai būtų likę be vandens.

„Šilutės būsto“ pastatų administravimo vadybininkas Albinas Zdanevičius „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad gavus pranešimą apie vandentiekio problemas negyvenamame bute kelias savaites vyko buto savininko bei jo giminaičių paieška. Su buto savininku taip ir nepavyko susisiekti. O surasti giminaičiai nė vienas neturėjo įpareigojimo butą prižiūrėti, nė vienam iš jų savininkas nepaliko raktų.
BUTAS
Namą eksploatuojančiai įmonei teko kreiptis į teismą ir prašyti leidimo įsilaužti į problemų sukėlusį butą. Teismas įgaliojo įsilaužimą vykdyti prižiūrint antstoliui.

Teks apmokėti nuostolius

Į butą patekę santechnikai iškart nustatė vandens nuotėkio šaltinį. Dušo kabinos patalpoje ant grindų telkšojo balutė, kuri kaupėsi iš kapsinčio vamzdžių sujungimo. Atrodytų – problemėlė nedidelė, tačiau ji neprižiūrimo buto kaimynams sukėlė didelių nepatogumų.

A.Kvederis sako, kad ši istorija nėra išskirtinė. Ji turėtų būti pamoka visiems daugiabučių savininkams, kurie susiruošia išvykti ilgesniam laikui. Anksčiau ar vėliau sugrįžusiam buto šeimininkui „Šilutės būstas“ pateiks sąskaitas už patirtus nuostolius: teks apmokėti teismo, antstolių, užraktų specialisto samdos išlaidas,  apmokėti nuostolius ir žalą patyrusiems kaimynams.

A.Kvederis ragina ilgesnes keliones planuojančius butų savininkus informuoti kaimynus ar „Šilutės būsto“ vadybininkus apie įgaliotus asmenis, kuriems patikėta laikina buto priežiūra, kad nereikėtų patirti netikėtų nuostolių.