IAAF vaikų lengvosios atletikos varžybos Kintuose

vaiku lengvoji_atletika_SAM_6001Gruodžio 7 dieną Kintų pagrindinėje mokykloje vyko IAAF vaikų lengvosios atletikos varžybos (IAAF Kids’ Athletics – angl.).

Tai Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos projektas, vykdomas visame pasaulyje, skirtas 7-12 metų vaikams susipažinti su lengvąja atletika ir ją pamėgti.

Prie šio projekto prieš 7 metus prisijungė ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija, kurios iniciatyva ruošiami treneriai, galintys organizuoti tokias varžybas, aprūpinama specialiu, vaikams pritaikytu inventoriumi.

Daugumai vaikų ir net suaugusiųjų lengvoji atletika asocijuojasi tik su bėgimais. Bet yra ir kitos rungtys: šuoliai ir bėgimai su kliūtimis,  metimai.

Būtent šiose varžybose vaikai žaismingai, įdomiai ir saugiai gali išbandyti įvairias lengvosios atletikos rungtis, pritaikytas pagal jų amžių ir gebėjimus.vaiku lengvoji_atletika_varzybos_SAM_5935

IAAF vaikų lengvosios atletikos varžybos buvo pirmą kartą organizuotos ir Šilutės rajone. Mažoje Kintų pagrindinės mokyklos sporto salėje komandomis varžėsi 36 Kintų pagrindinės mokyklos 2-4 klasių mokiniai ir grupelė jauniausių Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečių.

Renginio siela, mankštos organizatorė, vaikų drąsintoja ir geriausia varžybų draugė buvo sportiškoji Pepė. Varžybos savo įdomiomis rungtimis, gražiu, spalvotu ir saugiu inventoriumi labai patiko ne tik vaikams, bet ir jų mokytojoms, mokyklos administracijai.

Pradinių klasių mokytojos prasitarė, kad jau artimiausią kūno kultūros pamoką būtinai išbandys „kryžiaus šokinėjimą“, įgytą patirtį, žinias pritaikys kūno kultūros pamokose.

Vaikai nekantraudami jau laukia kitų varžybų su naujomis rungtimis.

Varžybas organizavo Kintų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja ir Šilutės sporto mokyklos lengvosios atletikos trenerė Lina Leikuvienė, pasitelkusi į pagalbą Kintų mokyklos vyriausiuosius mokinius. Mokytoja turi viltį, kad ateityje IAAF vaikų lengvosios atletikos varžybos taps rajoninėmis ir tradicinėmis.