Idėja savaitgaliui: pažinti Pamario kraštą bėgte

begimas pamaryjePamario kraštas vis dar laukinis ir sunkiai aprašomas, čia viskas kitaip nei visur Lietuvoje: gamta, peizažai, architektūra. Tai vėjo, burlenčių, jėgos aitvarų žemė, kur daug kas priklauso nuo to ar pučia vėjas. Pamaryje yra dar žmonių mažai paliestos neaprėpiamos erdvės, kur galima pasijusti mažu – beveik kaip kalnuose.

Unikali Pamario gamta jau trečius metus privilioja bėgimų gamtoje „Laukinis trail turas 2018“ organizatorius. Pernai ir užpernai bėgimas vyko iš Ventės rago į Svencelę, o šiemet liepos 14-ąją organizatoriai siūlo naujas trasas, kurių startas ir finišas bus Kintų paplūdimyje.

„Laukinis trail“ turo bėgimuose dalyviai gali rinktis iš trijų trasų – 8, 16 ir 43 kilometrų ilgio Pamario gamtos takais.

„Pamarys man unikali vieta, vis norisi ten grįžti, nes ramybė, atviros erdvės ir įspūdingos Kuršių marių panoramos su Neringos kopomis už jų užburia, – sako viena iš „Laukinis trail“ organizatorių ultramaratonininkė Viktorija Tomaševičienė. – Trečius metus iš eilės nesinorėjo daryti varžybų toje pačioje trasoje, dėl to atsirado naujos trasos vietose, kurios nebuvo įtrauktos į maršrutus anksčiau. Ilgiausia trasa išsitęsė iki ultra distancijos, nes nesinorėjo aplenkti tokių vietų kaip Minijos kaimas, milžiniški Povilų žvejybiniai tvenkiniai ir marių pakrantės“.

Liepos 14-ąją vyksiantis bėgimas apjungs Pamario įdomiausias vietas. Daugiausia pamatys 43 km trasą pasirinkę dalyviai. Ši trasa priskiriama prie ultra distancijų, bet organizatoriai sako, kad trasos bus lygios, be kalnų, iš maršrutų išimti anksčiau buvę pelkių ruožai. Gražūs vaizdai padės pamiršti nuovargį.

Bėgimo startas šeštadienį vyks Kintų paplūdimyje, kuris žymus vaizdais į Kuršių marias ir Neringos kopas. Bėgimo pradžia – pažintinis takas, o jam pasibaigus trasos nuves per bekraštes Pamario pievas, kur aplink tik laukinė gamta. Pievos tęsiasi 5 km, tuomet bėgikai išbėgs prie veikiančios naftos platformos, kur matosi kranai, girdisi džeržgianti geležis. Tuomet trasos nuves į mišką ir takeliais bėgikai grįš iki Kintų. Bėgte per miestelį ir 15-ame kilometre Kintai liks užnugaryje, o takas ves link Povilų žvejybinių tvenkinių, kurių plotas siekia apie 600 hektarų ir kur dešimtyse tvenkinių auginama tūkstančiai žuvų, ir jas galima matyti šokinėjant iš vandens. Kai kuriuose tvenkiniuose gyvena gulbės ir antys, o lyderiai tikėtina pabaidys erelį ar kitą pažuvauti mėgstantį didelį paukštį. Tvenkinių „labirintas“ tęsis 10 km, ir tuomet palei Minijos upę trasos nuves į unikalų Lietuvos kaimą Miniją. Jis dar vadinamas lietuviškąja Venecija, nes ten laivas yra svarbesnė susisiekimo priemonė nei automobilis. Kaimas įsikūręs apibus upės, bet jame nėra nė vieno tilto, o prie namų stovi laivai.

Iš čia ilgosios trasos bėgikai vėl pasuks prie Kuršių marių, į Kintų girininkijos pažintinį taką, kuris baigsis prie marių. Jei bus vėjuota, pamatysite jėgos aitvarus bei burlentes, jei vėjo nebus, mariose karaliaus irklentės. Bėgimo finišas taip pat bus Kintų paplūdimyje, kur dalyvius pasitiks Marių šventė.

16 bei 8 km trasos ves pažintiniu taku Pamario pievomis ir mišku atgal pro Kintus į varžybų centrą. 16 kilometrų trasos bėgikai pribėgs naftos platformą. Visi finišavę dalyviai bus apdovanoti medaliais, o Kintų seniūnija vaišins žuviene.