Įgyvendiname projektą „Noriu ir galiu“

 

© silutesnaujienos.ltPriešmokyklinukams labai svarbu susipažinti su artimiausia aplinka, pažinti supantį pasaulį. Jie nori kuo daugiau patirti, pamatyti, patys veikti. Į pagalbą auklėtojoms atskuba tėveliai, padedantys išpildyti įvairius norus.

Pavasarį darželio „Raudonkepuraitė“ kieme atkūrėme buvusį daržą, teritoriją pažymėjome tėvelių nupinta žilvičių tvora. Pasodinome aviečių, serbentų krūmų, daržovių. Kiekvienos grupės vaikai savo lysvėje sodino jiems patikusias daržoves. O dabar džiaugiamės savo darbo vaisiais: užaugusiais moliūgais, kukurūzais, kitomis daržovėmis.

Ir praeinantiems miestiečiams daržas patiko: vasarą nusikasė bulves, skanavo mūsų pasodintų svogūnų… Argi gaila?

Šį rugsėjį pasėjome rugių – stebėsime, kaip duonutė auga.© silutesnaujienos.lt

Artėjant darželio jubiliejui, kvietėme visą bendruomenę į akciją „Pasodinkime 45 tulpes – tiek, kiek metelių mūsų darželiui“. Į kvietimą atsiliepė visos grupės, na o tulpių pasodinome triskart daugiau. Tai sužydės pavasarį mūsų kiemas!

Artėjant Šv.Pranciškaus – gyvūnų globėjo dienai, auklėtojos Beata Gorodeckienė ir Janina Starovoitovienė parengė projektą „Auginkime ir globokime gyvūnus“. Į darželį pakvietėme kinologą Daivarą Auškalnį su augintiniu Ralfu. Svečias pasakojo apie Ralfo pasiekimus konkursuose, apie dingusių žmonių ar nusikaltėlių paiešką. Surengta ir vaikų augintinių piešinių ir nuotraukų paroda „Mano mielas augintinis“.

„Zuikių“ grupės vaikai vyko  į Vileikių pasienio užkardą. Pasienio krašto apsaugos viršininko pavaduotojas A.Čėsna papasakojo apie pasieniečių darbą, parodė techniką bei amuniciją. Dėkojome Ervino tėveliams už dovanotą kelionę.

Gavome pasiūlymų ir iš kitų tėvelių apsilankyti jų darbovietėse, susipažinti su profesijomis. Taip ir sukasi mūsų „Zuikių“ grupės bendruomenės įdomi kūrybinė karuselė, kurios nuostata – „Noriu ir galiu“.

Laimutė TOLEIKIENĖ,
l/d „Raudonkepuraitė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė