Ikimokyklinukai šventė Tarptautinę vaikų knygos dieną

 

Naumiescio vaikaiBalandžio 2-ąją švęsti Tarptautinę vaikų knygos dieną Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ikimokyklinės ugdymo grupės ,,Pelėdžiukas“ vaikai su mokytoja Sonata Lidžiuviene ir bibliotekininke Vanda Pociene atvyko į miestelio biblioteką.
Vaikams trumpai papasakota Tarptautinės vaikų knygos dienos istorija, jie supažindinti su šiai progai dailininko ir vaikų knygų autoriaus Kęstučio Kasparavičiaus nupieštu plakatu ir laišku-kreipimusi į pasaulio vaikus, kurio pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti“.

Grupės auklėtiniai į šventę atėjo pasiruošę: kūrė ir iliustravo savo atsineštą didžiulę knygą, auklėtojai sekant pasakas ,,Ropė“ ir ,,Pirštinė“ vaikai jas inscenizavo, bandė atspėti, iš kokių pasakų skaitomos ištraukos. Vėliau ikimokyklinukai interaktyvioje lentoje patys kūrė pasaką: sugalvojo ir nupiešė personažą, davė jam Manvandandiko vardą, apgyvendino aplinkoje, fantazijose kūrė herojo ir jo draugų nuotykius. Renginio pabaigoje, naudodamiesi išmaniosiomis technologijomis, visi nupiešė šios pasakos knygos viršelį.

Šventė buvo linksma. Anot K. Kasparavičiaus, ,,Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėkime vieni kitiems įdomių knygų, bet taip pat – kad ir patys būtume knygoms įdomūs!”.