Ikimokyklinukų žaidimai ir dainos skambėjo žvejo sodyboje

folkloras darzelinuku 2Jau šeštąjį kartą visų rajono ikimokyklinių įstaigų folkloro kolektyvai suvažiavo į tradicinį festivalį „Virš marių saulelė, o širdy – giesmelė“, kurį nuo 2003 m. kas antri metai organizuoja Šilutės lopšelis – darželis „Raudonkepuraitė“.

Pedagogių Linos Liakšienės, Irenos Gvildienės ir Zenutės Nausėdienės organizuojamas festivalis vyksta autentiškoje pamario krašto žvejo sodyboje, Rusnėje. Čia – ypatinga edukacinė aplinka ir šviesiausia aura.

„Koks nuostabus jausmas laukiant festivalio dalyvių – kai mašinų eskortas suka link žvejo sodybos, iš jų išlipa tautiniais rūbais pasipuošę mažieji pamariečiai su vadovais, pedagogais ir tėveliais, kai mažieji sukinėja aplink muziejaus eksponatus“ – sako festivalio organizatorės.folkloras darzelinuku 1

Šiemet festivalyje dalyvavo 130 ikimokyklinukų iš 9 įstaigų, daugiau kaip 50 pedagogų, per 100 tėvelių. Visą popietę skambėjo vaikų, vadovų dainuojamos liaudies dainos, sukosi bendri ir kolektyvų rateliai, žaisdami liaudies žaidimus, džiaugsmingai skambėjo paukščių mėgdžiojimai. Nes svarbu, kad šiuolaikinėje visuomenėje gyvuotų senosios liaudies tradicijos, neišnyktų mūsų tautos vertybės.

Festivalio tikslas – siekti etnokultūrinių ir pilietinių vertybių ugdymo ir tobulinimo per netradicinę meninę raišką autentiškoje aplinkoje, tikrai pasiektas. Festivalis suteikė džiugių pažinimo akimirkų, inicijavo įstaigų bendradarbiavimą.

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Milukienė dėkojo visiems dalyviams: vaikams – už nuostabią nuotaiką ir padovanotas vieni kitiems dainas, liaudies žaidimus; pedagogams – už galimybę ugdytiniams pažinti savo krašto tradicijas, rengėjams – už puikią idėją ir organizavimą.

Festivalis baigėsi tradicinės žuvienės, kuria vaišino „Raudonkepuraitės“ virėjos, valgymu ir atsisveikinimu dvejiems metams.

 Projektas: „Kultūros uostas: Tradicijos.”