Ilgaamžio paslaptis – taikus būdas ir optimizmas

zalpys ilgaamzisVisą gyvenimą Šilutėje gyvenantis Alfonsas Žalpys buvo aktyvus, mėgo šokti tautinius šokius, kartu dirbo ir gražiai sugyveno su žmona Ona. Taikus būdas, konfliktų vengimas ir optimizmas padėjo Alfonsui sulaukti gražaus 90 metų jubiliejaus.
Tikrąją gimtadienio dieną, kovo 13-ąją, ilgaamžį pasveikino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, seniūnijos socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Jam įteikta Savivaldybės dovana – 100 eurų čekis.

Alfonsas gimė Gardamo apylinkėse Bartininkų kaime, tėvų šeimoje užaugo vienas. Ilgaamžis sakė, kad jo vaikystė buvo nebloga, Gardamo mokykloje baigė 4 klases.

Kaimyniniame kaime gyveno Ona, su kuria Alfonsas 1956 metais sukūrė šeimą. Vėliau pora išvažiavo gyventi į Kretingą, jau senatvėje atsikraustė į Šilutę. Kartu jie – jau daugiau kaip 60 metų. Pora sutaria gražiai, bet sako, kad nėra namų be dūmų.

Savo vaikų Ona ir Alfonsas neturėjo, bet užaugino Onos sesers dukterį Danguolę.

„Mano mama dažnai sirgo, nuo mažens pas juos būdavau, o kai man buvo 15 metų, mirė. Nuo tada aš gyvenau pas juos nuolat“, – sakė ilgaamžius dažnai aplankanti jų globotinė.

Poros namuose daug austų patiesalų, staltiesėlių. Sutuoktiniai dirbo audėjais namuose, turėjo stakles. Ona audė, o Alfonsas atlikdavo darbus, kur reikėjo vyriškos rankos – paruošdavo stakles, darydavo užmetimus, vėliau išmoko ir pats austi. Savo gaminius pristatydavo į „Dailės“ kombinatą Klaipėdoje.

Žalpiai gyveno aktyviai, kadangi abu dirbo namuose, norėdavo išeiti pasižmonėti. Kretingoje jie gal 15 metų lankė pagyvenusių žmonių šokių kolektyvą, su kolektyvu dalyvaudavo vakaronėse, važiuodavo į dainų šventes. Šiandien sveikata nebeleidžia šokti, bet senjorai stengiasi kuo daugiau judėti. Jie turi šuniuką, kurį pakaitomis išveda pasivaikščioti.

Visą gyvenimą ilgaamžis buvo taikus, stengėsi nekonfliktuoti, nekeldavo balso ir į viską gyvenime stengėsi žiūrėti optimistiškai.