Žvarboką šeštadienio vidudienį Rusnėje įvyko renginys, skirtas pažymėti Indijos respublikos nepriklauomybės nesmurtinės kovos lyderio Mahatmos Gandžio 150 metų gimtadienį. Sulaukta ir garbingų svečių iš Indijos, kurie aplankė Mahatmo Gandžio ir Hermano Kalenbacho draugystei pastatytą paminklą.
Spalio 12-ąją Rusnėje pirmą kartą lankėsi Indijos respublikos ambasadorius Lietuvoje p. Tsewang Namgyal su žmona, o Garbės konsulas Rajinder Chaudhary ir LR Užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat – Kelpša Rusnėje apsilankė jau po ketvirtą kartą. Garbingus svečius atlydėjo būrelis indų studentų, kurie apsirengę nacionaliniais rūbais, surengė koncertą, kuris padarė įspūdį rusniškiams.
Prie paminklo M. Gandžiui ir H. Kalenbachui svečius pasitiko pora dešimčių rusniškių su seniūne Dalia Drobniene bei Savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu. Ambasadorius T. Namgyal sakė, kad paminklo pastatymo metu jis neturėjo galimybės dalyvauti, tačiau visuomet buvo įsitikinęs, kad aplankys Rusnės salą ir čia pastatytą paminklą. Jis dėkojo rusniškiams, kurie parinko vietą ir leido čia pastatyti paminklą Indijos piliečiui M. Gandžiui ir jo draugui, rusniškiui H. Kalenbachui.
Ambasadorius T. Namgyal ir meras V. Laurinaitis prie paminklo padėjo gėlių puokštes. Studentai indų kalba sugiedojo giesmes, skirtas tokiai progai. Ambasadoriaus kvietimu visi susirinkę pažymėti M. Gandžio gimtadienį kartu nusifotografavo.
Jubiliejinio gimtadienio minėjimas tęsėsi Salos etnokultūros ir informacijos centre. Čia susirinkusieji svečiai sakė padėkos kalbas, dovanojo atminimo dovanėles. Indų studentai, neįprastai lietuvių akiai tokiu metų laiku, dainavo, šoko ir giedojo I. Gandžio mėgtas giesmes, rodė Jogos pratimų improvizaciją basomis kojomis. Koncertą stebėjusiems rusniškiams tai buvo neįprastas reginys, kiekvieną pasirodymą jie palydėjo nuoširdžiais plojimais.
Užsienio reikalų ministerijos kancleris L. Talat – Kelpša, kuris yra ir vienas iš paminklo M. Gandžiui ir H. Kalenbachui statybos iniciatorių, papasakojo apie šių dviejų iškilių vyrų draugystę 1903 – 1914 m. bei išskirtinį dar vieną jų susitikimą 1937 metais, kai buvo organizuojama žydų valstybė – Izraelis.
Rašyti atsakymą