Iniciatyva suvienijo jaunus žmones ir jauną verslą

VšĮ „Tavo robotas“ komanda sėkmingai prisidėjo prie verslumo skatinimo projekto „Kurianti Šilutė – projektinio įsidarbinimo dirbtuvės“, kurį 2 metus vykdė Jaunimo edukacinis centras,  įgyvendinimo. Projekto metu vykdytos veiklos jauniems žmonėms ir jaunam verslui suteikė galimybę ne tik iš arčiau pažvelgti į verslo užkulisius, bet ir projekto partnerio VšĮ „Tavo robotas“ iniciatyva, nuo 2022 m. balandžio mėn.,  projekto dalyviai turėjo unikalią progą savo sumanymus ir idėjas aptarti su verslo srities profesionalais ir ekspertais iš Lietuvos bei užsienio šalių.

Rinkodaros žinovas ir praktikas dr. D. Jonikas konsultuoja projekto dalyvius kaip efektyviai kurti naujus produktus ir pasitikrinti verslo idėją.

Džiaugiamės, kad projektas suvienijo patirties neturinčius jaunus žmones bei jauną verslą ir savo neįkainojama patirtimi, žiniomis besidalinančius specialistus bendram tikslui – skatinti ieškoti neišnaudotų verslo nišų ir drąsiai jas bandyti užpildyti.

Projekto metu surengtas forumas „Verslumo procesas“, kuriame netrūko garbių lektorių, įdomių, aktualių ir naudingų temų.

Apie skaitmenines medijas, e-komercines technologijas, pardavimų procesus kalbėta su Billo.app B2B pardavimų vadovu Tomu Čeliausku. Verslo procesų automatizacija aptarta su įmonės „eRobot.ai“ įkūrėju Vaidu Velykiu. Elektroninės prekybos principus pristatė Pigu.lt B2B pardavimų komandos vadovas Ignas Ryla, o apie „vienaragius“ savo įžvalgomis dalinosi Vytautas Kalinauskas.

Finansinių technologijų industriją pristatė Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas. Pokalbyje su Paysera vadovu Gintautu Mežečiu aptarti skaitmenizacijos procesai. Forumą užbaigė įkvepiančios „Google Cloud“ Viešojo sektoriaus vadovės Baltijos šalims Jolantos Kručelienės ir Wix.com produktų vadybininkės Patricijos Giniotytės istorijos apie karjerą IT industrijoje.

Dėkojame forumo lektoriams, kad skyrė savo brangų laiką Šilutės jaunimui ir jaunam verslui. Jų įžvalgos ir patarimai pasitarnavo tarsi kompasas, padedantis orientuotis labai greitai besikeičiančiame verslo pasaulyje.

Projektą vainikavo baigiamasis dviejų dienų renginys, kuriame netrūko intelektualaus šurmulio, pagarbaus bendravimo, konstruktyvių diskusijų, naudingų patarimų ir įžvalgų. Pirmąją dieną surengtos praktinės konsultacijos su abejingų nepalikusiu rinkodaros žinovu dr. Donatu Joniku. Lektorius pasidalino praktinėmis startuolių kūrimo pamokomis ir naujausiais metodais, papasakojo, kaip generuoti inovatyvių produktų idėjas, išsigryninti savo verslo modelį bei pasitikrinti šių idėjų potencialą rinkoje prieš pradedant investuoti laiką ir pinigus. Antroji diena prabėgo susipažįstant su Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Žvejų kraštas“ finansuojamais verslo projektais ir jų įgyvendinimo realybe, uosto paslaugų verslu. Projekto dalyviai susipažino su privačiais ir NVO verslais, aptarė jų privalumus ir trūkumus.

Apibendrinant projekto metu vykusias diskusijas, svarbu pažymėti, kad sėkmę lemia požiūris. Viena svarbiausių užduočių verslumo besimokantiems projektų dalyviams – į įgyvendinamas idėjas ir ateities karjerą žiūrėti rimtai. Vieni projekto dalyviai yra suplanavę savo kaip verslininko karjerą, o kiti verslą kuria skatinami įvairių aplinkybių. Labai dažnai sunku pasakyti, kurie iš jų bus sėkmingi, nes paskata įgyvendinti savo idėją ir surasti savo kelią į finansinę sėkmę yra labai susijusios. Sėkmingas verslas yra sunkaus, ilgo ir atsakingo darbo rezultatas. Natūralu, jog ne visi dalyvavę projekte taps verslininkais. Dalis žmonių išsigąsta arba supranta, kad kurti verslą – ne juokas, kiti „kabinasi“ ir išsilaiko. Bet galimybė žmonėms leisti eksperimentuoti ir pabandyti, ar jie galės susitvarkyti su verslo kūrimo iššūkiais, yra svarbi ir atveria kelius.

Projektas susitikimais, diskusijomis nesibaigė. Džiaugiamės, kad galime pakviesti Šilutės miesto jaunimą bei jaunuosius verslininkus apsilankyti projekto „Kurianti Šilutė – projektinio įsidarbinimo dirbtuvės“ įgyvendinimo metu įkurtoje verslumo erdvėje Šilutėje (Lietuvininkų g. 6, III aukštas). Ji aprūpinta modernia kompiuterine įranga ir kitomis būtinomis priemonėmis, kurios gali padėti realizuoti Jūsų verslo idėjas. Nuo 2023 m. sausio pradžios  iki balandžio pabaigos tris kartus per savaitę po 2 val. visi pradėję verslą ir jį vykdantys ne ilgiau kaip 2 metus galės naudotis šia erdve. Kviečiame susisiekti ir tartis individualiai el. paštu: tavorobotas@gmail.com arba tel. 8 657 54683.

VšĮ „Tavo robotas“ direktorius Eivanas MAKSVYTIS,

Jaunimo edukacinio centro vadovė Rimutė PILIPAVIČIENĖ

Spaudos ir reklamos gamybos verslas – spaustuvė iPRINT