Inkakliškiai domėjosi mišku ir Saulės užtemimu

inkakliai zemes dienaKovo 20-oji – pasaulinė Žemės diena – astronominis pavasaris, kai dienos ir nakties ilgumas susilygina visuose Žemės rutulio kampeliuose. Šiemet ši diena sutapo su daliniu Saulės užtemimu, kurio Lietuvoje nematėme nuo 1999 metų.

Ypatingą dieną – ypatinga veikla Inkaklių mokykloje – daugiafunkciame centre, kuri prasidėjo integruota lietuvių kalbos pamoka „Miškas”. Pamokoje dalyvavo centro administracija, mokinių tėvai, seneliai, Švėkšnos girininkas Algirdas Tamašauskas.

Neakivaizdinę kelionę į mišką lydėjo M.K.Čiurlionio simfoninė poema „Miške”, mokytojos Petrutė Freitakienė ir Danguolė Volkova sukūrė unikalų miško stebuklą. Simfonijos garsai persipynė su ketvirtokų skaitomais Vygando Račkaičio „Miško etiudais” bei Saliamono Paltanavičiaus knygos „Ko terškia kėkštai” apsakymų ištraukomis, PowerPoint pristatymu „Miškas gydo kūną ir sielą” ir perėjo į interviu tarp mokinių ir girininko.

Dar sausį visa mokyklos bendruomenė vyko į mišką šerti žvėrelius, todėl mokiniai domėjosi, kokiam laikui žvėreliams ir paukščiams pakako nunešto maisto, kiek ir kokių miško gyventojų gyvena Švėkšnos miške. Ir sužinojo, kad yra briedžių, elnių, stirnų, kiškių, vilkų, lapių, kiaunių, net lūšių, kurių buvimą patvirtino ir Arnoldo senelis Stasys Raudys, pats su anūku matęs lūšį Inkaklių prieigose.

13 mokinių, pagaminusių inkilus, apdovanota girininko dovanomis, ir susiruošta žygin į Parubežės mišką, kurio raistą pernai pušelėmis apsodino mokiniai. Tada per 2,5 val. pernai buvo pasodinta 5500 dvimečių pušaičių sodinukų, užsodinta apie 1,6 ha plotas.

Miško aikštelėje iškelti inkilai, apžiūrėtos jau žaliuojančios pušelės, kartu su mamomis Gražina Birbaliene, Daiva ir Regina Žiogaitėmis, Remigija Meiliene, Nijole Nausėdiene, Lina Andriuškiene, Renata Budiukina, girininku mokiniai vaišinosi miško šeimininko dovanotomis ant laužo keptomis dešrelėmis, gėrimais. Aptarta bendradarbiavimo sutartis, kuri artimiausiu metu bus pasirašyta tarp urėdijos ir Inkaklių M-DC.

Dienos vinimi tapo pasaulinės dalinis Saulės užtemimas, kurį miško aikštelėje gyvai stebėjo visa bendruomenė.

Daugiau nuotraukų Facebook albumuose:

Mažieji minėjo Žemės dieną Rusnėje ir Šilutėje

Saulės užtemimas Šilutėje