Inkakliškiai paniro į knygas

skaitymas inkakliaiRemiantis Lietuvoje 2005 m. atliktu sociologiniu tyrimu „Skaitymo mastas, kryptingumas ir poreikiai“, daugiau ar mažiau skaito knygas du trečdaliai visuomenės, tačiau nuolat tai daro tik nedaugelis.

Portalas „Delfi“ skelbia, kad 52 proc. suaugusiųjų ir 35 proc. vaikų visiškai neskaito knygų.

Skaitymo nauda žmogui yra neišmatuojama: skaitymas ugdo kūrybinį ir kritinį mąstymą, lavina vaizduotę, skatina protinę veiklą, kalbos įgūdžius, padeda ugdyti dėmesio koncentraciją. Knygos praturtina ir teikia gausybę informacijos, todėl tik skaitantis žmogus gali būti visapusiškai išsilavinęs.

Todėl Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale surengta skaitymo akciją „Aš skaitau!“. Akcijoje dalyvavo Inkaklių pradinė mokykla ir vietos bendruomenė.

Vaikystėje išugdytas skaitymo poreikis išlieka visam gyvenimui. Tiems vaikams, kuriems vaikystėje dažnai buvo skaitoma balsu, kurių namuose yra daug knygų, kurių tėvai yra skaitantys, ugdo vaikų norą skaityti. Biblioteka ir mokykla taip pat į skaitymo ugdymą įneša nemažą indėlį – jos tarsi vadovės, skatinančios nuolat skaityti, siekti naujų žinių, suteikiančios nemokamą prieigą prie literatūros.

Akcijos „Aš skaitau“ metu vieni skaitė knygas, kiti – laikraščius, treti – žurnalus. Aplink mokyklą visur buvo pilna skaitančiųjų!