Inkakliškius aplankė Nyderlandų nepaprastasis ir įgaliotas ambasadorius

inkakliai nyderlandu ambasadoriusInkaklių mokyklą – daugiafunkcį centrą aplankė Nyderlandų nepaprastasis ir įgaliotas ambasadorius Lietuvoje Kornel’is Willem’as Spaans’as. Jis pageidavo susipažinti su mokykla, kurios mokiniai tapo piešinių konkurso „Nyderlandai – mano svajonių karalystė“ nugalėtojais.

Inkakliškiai mokslo metų pradžioje dalyvavo VŠĮ Klaipėdos šventės metu paskelbtame piešinių konkurse „Nyderlandai – mano svajonių karalystė“, kur trečiokė Judita Tarvydaitė tapo nugalėtoja, o ketvirtokas Eimantas Končius paskatintas padėkos raštu (mok. metodininkė Danguolė Volkova).

Pernai spalį mokyklos – daugiafunkcio centro mokiniai buvo pakviesti ekskursijon į Klaipėdą, kur buvo atvykęs olandų karinis laivas. Ekskursijos visas išlaidas apmokėjo Nyderlandų ambasada Lietuvoje. Mokiniai buvo supažindinti su kariniu laivu, pamaitinti bei apdovanoti.

Gavę žinią, kad Nyderlandų nepaprastasis ir įgaliotas ambasadorius Lietuvoje K.W.Spaans’as pageidauja atvykti į mūsų įstaigą susipažinti su bendruomene, nekantriai laukėme šio susitikimo. Mokytojos parengė trumpą mokinių programą, parodėlę apie Olandiją, arbatos stalą, pakvietė anglų kalbos vertėją Egidiją Oželienę, bendruomenės aktyvą.

Aptarnaujantis personalas kūrė estetišką aplinką, direktorius pateikė trumpą įstaigos pristatymą, parengė svečių Garbės knygą.

Ambasadorius trumpai pristatė gėlių šalį Olandiją, padovanojo olandų autorių knygų, išverstų į lietuvių kalbą, padovanojo mokinių piešinių pagrindu sudarytų 2014 metų sieninių kalendorių, kuriuose dviejų mėnesių puslapiuose puikuojasi inkakliškių mokinių Juditos ir Eimanto piešiniai.

Svečias pasidalino įspūdžiais apie daugiafunkcius centrus Olandijoje, kurie ten egzistuoja kaip savarankiškos įstaigos, neprijungtos prie švietimo ar kultūros įstaigų. Jis buvo sužavėtas mūsų bendruomeniškumu ir šiltu priėmimu, pažadėjo surasti partnerių Olandijoje bendradarbiavimui.

Ambasadorius pasirašė mokyklos – daugiafunkcio centro svečių Garbės knygoje.

Savivaldybės atstovės įteikė p. K.W.Spaans’ui mero Šarūno Laužiko padėkos raštą „Už dėmesį Šilutės r. Inkaklių mokyklai – daugiafunkciui centrui bei bendradarbiavimą su bendruomene“.