Inkaklių bibliotekoje – vasariški žaidimai

 Knyg klinikaŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filialas vasarą kasmet rengia vaikams įvairius užsiėmimus. Šiemet liepos ketvirtadieniais ir rugpjūtį vyko renginių ciklas, pavadintas „Vasariški žaidimai“.

Popietės „Skaitome 3D formatu: kvapas, jausmas, įspūdžiai“ vaikai garsiai skaitė mėgstamų knygelių tekstų ištraukas, dalijosi įspūdžiais apie knygas, jų personažus, rekomendavo paskaityti patikusias knygas.

Vėliau ant spalvotų lapelių vaikai užrašė, kuo kvepia knygos, ką jie jaučia skaitydami knygas, kokie įspūdžiai lieka perskaičius kūrinį.

Renginio pabaigoje vyko fotosesija „Su knyga rankose“. Vaikai noriai ir nuotaikingai pozavo su knyga. Šios nuotraukos išsiųstos fotografijų konkursui „Vasara su knyga“, kurį organizuoja Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija.

Kai bibliotekoje buvo atidaryta „Knygų klinika“, jaunieji skaitytojai rinko bibliotekos fonduose suplyšusias knygeles ir jas „gydė“, sužinojo, kaip teisingai reikia klijuoti knygeles ir jas saugoti, kad ilgai išliktų naujos. Renginio pabaigoje susirinkusieji klausėsi bibliotekininkės skaitomos Justino Marcinkevičiaus poemėlės „Greitoji pagalbaō“. Vėliau visi kartu minė mįsles ir vaišinosi saldainiais.

Kitą ketvirtadienį vaikai buvo pakviesti į „Lėlių namus“. Pasiklausę garsiai skaitomos pasakos „Trys paršiukai“ ir pasiskirstę vaidmenimis, jie pasigamino popierines lėles ir parengė vaidinimus pagal pasakas „Dangus griūva“, „Pagrandukas“, „Pirštinė“.

Stalo žaidimams buvo skirtos rugpjūčio 2-6 dienos. Vaikai visą savaitę rinko sudėtingą mozaiką iš 500 detalių, o jaunesnieji bibliotekos lankytojai – iš 100 detalių. Kiti vaikai galėjo žaisti šaškėmis.

Vasariškus žaidimus – mozaikų dėlionės, šaškių varžybos, piešinių spalvinimas – vaikai galės žaisti iki pat vasaros pabaigos. Rudenį biblioteka visus pasitiks naujais renginiais.