Inkaklių kultūros namuose įvyko didžiulis mūsų rajono bei kaimyninių savivaldybių kaimo kapelų sambrūzdis: skambėjo sveikinimai, liaudiškos dainos ir šokiai. Taip Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“ pažymėjo savo 25 metų veiklos jubiliejų.
Tačiau bemaž visi „Ašvelės“ sveikintojai savo kalbose minėjo ir ankstesniųjų laikų Inkakliuose – prieš 44 metus – pradėjusią populiarinti liaudiškas dainas kapelą „Dainoriai“. Tad gali būti, kad kitais metais kaimo kapelos rinksis į dar vieną – 45 metų jubiliejų, kad paminėtų senosios kaimo kapelos „Dainoriai“ sukaktį.
Scenoje – ir vyriausia „Dainorių” dainininkė
Gausiam 13 – os narių Inkaklių kaimo kapelos kolektyvui vadovauja, Virginija Rukšnaitienė. Todėl šventės vedėjas Vytautas Laurinavičius ją, kartu su visu kolektyvu, sukvietė į gėlių puokštėmis padabintą sceną.
Atlikę kelias dainas Inkaklių dainorėliai ir šokėjai scenoje ir pasiliko, jie tiesiog čia pat išklausė sveikinimus bei palinkėjimus.
Ansamblio vadovė V. Rukšnaitienė, tik pradėjus koncertą, ant scenos pakvietė, jos žodžiais tariant, vieną pirmųjų „Dainorių“ dainininkių Genovaitę Vyšniauskienę. Jai šių metų vasarą sukako 91 – eri metai. Koncerto pabaigoje G. Vyšniauskienės rankose jau buvo didžiulė puokštė gėlių – visi kaimiškos kapelos sveikintojai po vieną rožę dovanojo ir vyriausiai dainininkei.
Daug gražių žodžių pasakyta ir apie Inkaklių folklorinio ansamblio „Dainoriai”, susibūrusio 1976 metais, pirmąjį vadovą ir įkūrėją Leoną Bartkų. L. Bartkus tuo metu dirbo Inkaklių kultūros namų direktoriumi ir buvo neišsenkantis liaudies dainų gerbėjas. Apie šį vadovą ir kolektyvą vienas iš sveikintojų sakė, kad dabar kolektyvai mokosi liaudiškų dainų ir jas dainuoja, o „Dainoriai“ tiesiog dainavo jiems gerai žinomas liaudiškas dainas. 1985 metais Lietuvos kino studijoje sukurtame dokumentiniame filme „Dainoriai“ galima išgirsti Inkaklių pirmųjų kolektyvo narių dainuojamas mūsų krašto dainas, pasiklausyti apie to meto tradicijas, kolektyvo aktyvią koncertinę veiklą, repeticijas ir kasdienį gyvenimą.
Šiomis dienomis kapelos „Ašvelė” kolektyvas stengiasi atkurti senųjų „Dainorių“ dainas, šokius, pasakojimus, papildydamas naujomis, šiame krašte užrašytomis melodijomis, tekstais ir papročiais. Kasmet kolektyvas atnaujina repertuarą, stengiasi kuo labiau išlaikyti senąsias tradicijas ir Žemaičių „dūnininkų“ tarmę. Galimai todėl ir šventinę dieną visi, kas tik galėjo, kalbėjo minėta tarme.
Sveikino kolektyvai, meras, bendruomenė
Inkakliškių su jubiliejumi pasveikinti atvyko gausūs kolektyvai. Vienas gausiausių – Žemaičių Naumiesčio „Žaliakalnis”, kuris atvyko su kolegėmis – Degučių „Pilute” bei Vainuto „Vainuta”. Sveikino ir Šilutės „Bočiai“ bei kolektyvai iš Baisogalos, Klaipėdos, Sartininkų, Raseinių.
Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, sveikindamas kapelos narius, sakė, kad šį kolektyvą bei jo atliekamus kūrinius jis jau gerai žino. Pasak mero, tai populiariausias liaudiškos muzikos kolektyvas, koncertuojantis visų rajono gyvenviečių šventėse.
Kolektyvą sveikino ir Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis bei Inkaklių bendruomenės pirmininkas Valentinas Vanagas. Bene ryškiausiai dainininkus pasveikino prieš 16 metų ansambliui vadovavusi Andžela Mickutė. Jos tėtis ir dabar dainuoja „Ašvelėje”. Iš Kauno atvykusi Andžela sudainavo ne mūsų liaudišką, bet tikrai visiems žinomą itališką dainą.
„Ašvelės” vadovė su kolektyvu pasveikino ir savo vyriausią – ką tik 80 metų sulaukusį dainininką Antaną Montvydą.
Visi koncerto dalyviai ir žiūrovai buvo pakviesti prie jubiliejinio stalo, pasivaišinti bei pabendrauti.
Rašyti atsakymą