Inkakliuose karaliavo „Futboliukas“

futboliukas inkakliuosePrieš metus „Futboliukas“ sukvietė šešiamečius vaikus į Švėkšnos darželį – lopšelį, kur buvo sutarta kitai metais pratęsti šio nuostabaus žaidimo tradicijas Inkaklių mokykloje – daugiafunkciame centre.

Sutarimas inkakliškiams tapo įsipareigojimu, todėl imtasi nuosekliai rengtis šiai šventei.

Buvo įtraukta visa bendruomenė: parengti turnyro nuostatai, aptarta eiga, pakviestos 8 švietimo įstaigos, ieškota rėmėjų. Mūsų iniciatyvą palaikė Lietuvos futbolo federacijos masinio futbolo asociacijos direktorius Vaidotas Rastenis, Šilutės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, Šilutės r. PK, bendradarbiaudama su Lietuvos regioninių kelių direkcija, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, Šilutės sporto mokyklos futbolo treneris Rimantas Čeliauskas.

Turnyras tapo respublikiniu, nes į jį įsijungė Klaipėdos r. Pašlužmio mokykla – daugiafunkcis centras, Švėkšnos darželis – lopšelis, Vilkyčių pagrindinė mokykla, Šilutės vaikų darželiai „Gintarėlis“ ir „Pušelė“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Degučių skyrius, Kintų pagrindinė mokykla ir, žinoma, Inkaklių mokykla – daugiafunkcis centras.

Papuoštoje teritorijoje, kur kabojo „Futboliuko“ reklaminiai plakatai, balionai, šurmuliavo mažieji sportininkai bei jų treneriai, tėveliai.

Po trumpų sveikinimų ištraukti burtai ir prasidėjo draugiškos kovos, nes visos futboliuko rungtynės turi vykti pagal „Garbingo žaidimo“ taisykles. Visų 8 komandų priešmokyklinio ugdymo vaikai, mažieji futbolininkai buvo puikiai paruošti, parengę trumpus prisistatymus ir visą savo išmintį demonstravo mini futbolo aikštelėse.

Komandas sudarė 3 aikštės žaidėjai ir vienas atsarginis, žaidė ir berniukai, ir mergaitės. Žaidimas vyko be vartininkų, o tai reiškia, kad žaisti rankomis negalima. Žaidime būta improvizacijų, bet nuo to niekas nenukentėjo.

Po varžybų visų laukė užkandžiai, gėrimai ir gausybė apdovanojimų: be kapitonų medalių,  visi mažieji sportininkai pasidabino Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorės Virginijos Vaivadaitės atvežtais, specialiai varžyboms pagamintais „Futboliuko“ medaliais, kuriuos gavo ir komandas ruošę mokytojai, policijos vyriausiosios specialistės Nerijos Ropienės dovanotais atšvaitais su futbolo atributika bei Lietuvos regioninių kelių direkcijos futbolo kamuolio formos pakabukais – atšvaitais.

Prie gausių apdovanojimų Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pridėjo medalius geriausiems žaidėjams, kuriuos nesunku buvo atskirti, nes pastarųjų skruostai buvo raudoniausi. Inkaklių M-DC komandoms įteikė po diplomą už puikų sportinį pasirodymą.
Visi turnyro dalyviai tapo LFF ilgalaikės masinio vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ programos „Futboliukas“ dalyviais. Savotišku paženklinimu tapo LFF apyrankių su užrašu „Aš tikrai myliu futbolą“ išdalinimas – jų išdalinta net 100. Tiek vaikų ir suaugusiųjų tądien draugavo su „Futboliuku“.

Sutarta, kad kitų metų gegužę „Futboliukas“ visus, mėgstančius šią sporto šaką, sukvies pas mūsų draugus – į Klaipėdos r. Pašlužmio M-DC. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie turnyro rengimo. Manome, kad tikslas – populiarinti masinį futbolą, skatinti vaikus aktyviai dalyvauti sporto veikloje, turiningai leisti laiką buvo pasiektas.

Yra vilties, kad „Futboliukas“ – mažasis futbolo broliukas, taps vaikų gyvenimo dalimi, o gal ir gyvenimo būdu. To mažiesiems ir linkime.