Inkakliuose – vaikų užimtumo stovykla

Inkakliu bibliotekaInkaklių biblioteka prisijungė prie LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamos iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir jauniesiems lankytojams surengė vasaros užimtumo stovyklą „Vasara aukštyn kojomis!“
Kodėl aukštyn kojomis? Todėl, kad kartais norisi viską daryti kiek kitaip. Vasarą bibliotekoje ketvirtadienius vaikai laiką leidžia kitaip piešdami, kitaip skaitydami, kitaip žaisdami.

Skaitymo, kūrybiniai, edukaciniai, informaciniai užsiėmimai vyko siekiant vaikams parodyti, kad tą pačią užduotį galimą atlikti vis kitaip. Pavyzdžiui, mandalas stovyklos dalyviai spalvino ne pieštuku ar teptuku, bet pirštais, knygas skaitė atsigulę ir nuo knygos vidurio. Vėliau visi kartu stengėsi atspėti, kaip prasideda pasakojimas ir kaip jis gali baigtis, o sudominusią knygą galėjo perskaityti namuose.

Jaunieji lankytojai kūrė atvirukus ir knygų skirtukus be žirklių, žaidė įvairius žaidimus su knyga, kompiuterinius komandinius žaidimus, minė mįsles, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Laimėjusios komandos turėjo sudainuoti pergalės, o pralaimėjusios – draugystės dainą. Vaikai kūrė popierinių lėlių teatrą ir dar daug ką įdomaus veikė. Vasara jau baigiasi ir tikrai bus ką prisiminti.

Smagu, kad Inkaklių bibliotekoje lankosi ne tik vietiniai vaikai ir jaunimas, bet ir atostogų metu sugrįžę emigrantai. Jiems buvo net įdomiau susipažinti su lietuviškomis naujomis knygelėmis, žaisti lietuvių pamėgtus žaidimus, minti mįsles.