„Inno Line“ kviečia į svečius: pasimatuoti darbo vietą ir susipažinti su robotais

Naujausia SBA grupės baldų gamykla „Inno Line“ plačiai atveria duris. SBA Industrinių inovacijų slėnyje šalia Klaipėdos įsikūrusi įmonė kviečia iš arčiau pasidairyti tuos, kurie svarsto išbandyti karjerą baldų gamyboje. Labiausiai automatizuota ir robotizuota modernių baldų gamykla smalsuolius kviečia per atvirų durų dienas liepos pradžioje savo akimis pamatyti, kaip atrodo darbo vietos ir sąlygos darbuotojams.

„Inno line“ operatorius Jordanas atsakingas už gamybos įrenginių valdymą. SBA nuotr. 

Darbo diena gamyboje – kokia ji?

Korpusinius baldus gaminanti viena moderniausių regione gamyklų laikosi itin aukštų kokybės standartų, investuoja į tvarumą.

Šiuo metu ant įmonės stogo montuojama saulės jėgainė. „Inno Line“ komanda užtikrina nepriekaištingą automatizuotų įrengimų veikimą bei saugą darbe. Tad įrengimus valdantys ir gamybos procesą prižiūrintys operatoriai čia įgyja visokeriopos patirties – nuo techninių įrenginio valdymo subtilybių išmanymo iki kokybės reikalavimų neatitinkančio produkto pastebėjimo ir pašalinimo iš gamybos proceso.

„Šias kompetencijas turinčių komandos narių darbas yra ypatingai svarbus ir atsakingas. Būtent operatoriai valdo įrangą, kuri užtikrina sklandų gamybos procesą. Galiu pasidžiaugti, kad mūsų gamykla yra itin robotizuota, tad ir įrangą valdantys mūsų operatoriai iš tiesų kompetentingi“, – pasakoja įmonės direktorius Ramūnas Marozas.

Labiausiai paklausūs – operatoriai

Darbas įmonėje vyksta nenutrūkstamai, tad darbo diena prasideda pamainų pasikeitimu. Savo pamainą baigiantys operatoriai perduoda svarbiausią informaciją naujai atvykusiems kolegoms, kuriems darbo diena tik prasideda. Gavę savo pamainos gamybos užduotis, operatoriai peržiūri įrengimų parametrų nustatymus, jei reikalinga – kompiuterizuotoje įrenginio sistemoje nustato naujus pagal pateiktus gaminio techninius brėžinius, taip pat prižiūri gamybos procesą. Tad kompiuterinis raštingumas ir gebėjimas skaityti techninius brėžinius – vieni svarbiausių gebėjimų operatoriui.

Įmonėje, kurioje įdiegtos naujausios technologijos ir keliasdešimt robotų, laukiami ir kandidatai, kurie neturi patirties, tačiau nori siekti karjeros. Gamybos vadovas Romualdas Galdikas tikina, kad naujokai niekada nėra paliekami vieni prie įrenginio valdymo: „Mokydami naujokui į pagalbą skiriame patyrusį kolegą, kuris yra atsakingas ir padeda suprasti vykstančius procesus. Įprastai naujas darbuotojas savarankiškai valdyti įrangą išmoksta per 2-3 mėnesius, sudėtingesniems įrengimams prireikia ir daugiau laiko. Naujokas darbą pradeda stebėdamas gamybos procesą, kartais – pats atlikdamas nesudėtingas užduotis. Svarbiausia čia – smalsumas ir noras mokytis“.

Išskirtinės sąlygos darbuotojams

Dažnas įmonės svečias nustemba išvydęs modernią valgyklą, jos aplinką ir nedideles pietų kainas. Darbuotojai gali ne tik papietauti, tačiau ir nusipirkti norimų užkandžių visą parą veikiančioje savitarnos parduotuvėlėje.

„Galime pasidžiaugti bendradarbiavimu su mūsų maitinimo paslaugų tiekėju. Kasdien tiekiami švieži maisto produktai, įmonė kompensuoja didelę dalį patiekalų kainos. Darbuotojams telieka susimokėti už produkto vertę. Malonu išgirsti ir pagyrimus virtuvei dėl skaniai paruošiamų patiekalų“, – pasakojo „Inno Line“ personalo vadovė Milda Agafonovė.

Įmonėje sudarytos patogios sąlygos ir tiems, kurie atsineša pietus iš namų: produktus jie gali saugiai palikti talpiuose šaldytuvuose, patiekalus pasišildyti mikrobangų krosnelėse. Visa ši įranga yra net keliose skirtingose darbuotojų poilsio zonose.

Personalo vadovė dalinasi, kokių klausimų dažniausiai sulaukia iš norinčių įsidarbinti kandidatų: „Jie neretai teiraujasi dėl darbo aprangos. Tad galiu patikinti, kad pačią pirmą darbo dieną visiems be išimties yra išduodami darbo drabužiai, kurie reguliariai keičiami naujais. Dažniausiai į klausimą „ką reikės atsinešti atvykstant į darbą pirmą dieną“, atsakau – atsineškite savo gerą nuotaiką“, – šypsosi M. Agafonovė.

Baldų gamyba „Inno Line“ įmonėje.

Papildomos naudos ir skatinimas

SBA grupei priklausanti įmonė darbuotojams suteikia ir daugiau papildomų naudų. Vienas iš tokių pavyzdžių – visų darbuotojų draudimas ligos, nelaimingų atsitikimų ir kitais atvejais. Papildomas sveikatos draudimas užtikrina galimybę pasinaudoti privačių gydymo įstaigų teikiamomis paslaugomis ir dalį jų apmokėti, o pageidaujantys pagalbos visada sulauks ir įmonės medicinos punkte.

Visi darbuotojai turi galimybę vykti į darbą įmonės organizuojamu transportu. Patogūs autobusai kursuoja Klaipėdos, Gargždų, Tauragės, Šilutės, Kintų kryptimis su tarpinėmis stotelėmis. Klaipėdos mieste  autobusai sustoja pagrindinėse miesto autobusų stotelėse, kad darbuotojams būtų patogiau ir kelionei sugaištų mažiau laiko. Tai ypatingai patogu neturintiems ar nenorintiems vykti savo asmeniniu transportu. Jeigu atsirastų poreikis, „Inno Line“ pasirengusi paleisti autobusus naujais maršrutais, pavyzdžiui, iš Kretingos ar kitų aplinkinių miestų.

Įmonėje nusistovėjusiu grafiku dirbantys darbuotojai per savaitę turi vidutiniškai tris – keturias laisvas dienas, tad prireikus gali patogiai net ir darbo dienomis susitvarkyti asmeninius reikalus. Už pasiektus gerus gamybos rezultatus darbuotojai kas mėnesį gali gauti priedus prie atlyginimo.

Kartą per savaitę įmonė dirbančiuosius vaišina užkandžiais – siūloma nemokamai pasmaguriauti vaisiais, ledais, spurgomis ar kitais skanėstais. „Darbuotojų komandos kartą metuose tradiciškai organizuoja savo komandos formavimo renginius. Tam yra skiriama lėšų, o formatą pasirenka patys darbuotojai. Daug dėmesio skiriame savanorystei, bendruomeniškumui, tad patys organizuojame gerų darbų iniciatyvas. Po renginių visada smagiai pasibūname, pasivaišiname“, – pasakojo personalo vadovė.

Karjeros kelias – kiekvienam

Sėkmės ir karjeros istorijos vos prieš 2 metus veiklą pradėjusioje gamykloje yra realybė. Visi naujokai startuoja su adaptacijos programa, kurios metu juos „lydi“ labiau patyręs kolega, patariantis darbo klausimais ir supažindinantis su procesais bei tvarkomis. Priklausomai nuo noro ir sugebėjimų, visi darbuotojai gali dalyvauti ir kvalifikacijos kėlimo mokymuose – mokytis priskirtoje naujoje pozicijoje, vėliau – laikyti specialius teorinius ir praktinius testus. Priklausomai nuo įgytos kategorijos didėja ir darbo užmokestis. Gamybos darbuotojai gali tapti operatoriais, vyresniaisiais operatoriais arba užimti vadovaujančias pareigas: vadovaujančio operatoriaus, meistro, pamainos vadovo.

„Inno Line“ vadovas Ramūnas Marozas kviečia aplankyti modernią ir robotizuotą įmonę tiek patirties gamyboje jau įgijusius, tiek ir norinčius įgyti naujų kompetencijų kandidatus: „Įmonės, naudojamų technologijų pamatymas ir pabendravimas su vadovais kandidatams nieko nekainuoja, bet gali turėti reikšmingos įtakos jų tolesnei karjerai. Visada pozityviai žiūrime į sugrįžtančius buvusius darbuotojus, taip pat aktyviai mokome naujokus. Tereikia domėtis technologijomis, turėti motyvacijos ir būti atviram naujovėms. Turime puikių pavyzdžių, kai pradėję dirbti gamybos darbuotojais ar operatoriais, naujokai sparčiai mokėsi ir netrukus persikvalifikavo, tapo konkrečių įrengimų specialistais, technologais ar vadovais. Tad čia laukia puikios galimybės karjeros augimui“.

Liepos 10 ir 16 dienomis nuo 14:00 val. „Inno Line“ komanda gamykloje lauks besidominčių darbo ir karjeros galimybėmis. Negalintys atvykti savo transportu, turės galimybę atvažiuoti su įmonės autobusiuku.

Norinčius atvykti į arba pasinaudoti pavėžėjimo paslauga – kviečiame registruotis tel. +370 62291276 arba el. paštu info@innoline.lt

Ramūnas Marozas, įmonės „Inno Line“ vadovas.