Inspektorių spąstuose – brakonieriai su 19 tinklų

Rugpjūčio 3 d. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos ir Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų pareigūnai iš trijų asmenų paėmė 18 tinklų. Rugpjūčio 4-ąją nustatytas dar vienas pažeidėjas, kuris turėjo vieną statomąjį tinklą. Antradienį AAD Klaipėdos ir Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų pareigūnai pagal gautą informaciją patikrino tris sodybas Šilutės rajone.

Tinklai taip pat konfiskuoti. AAD nuotr.

Informacija pasitvirtino – nustatyti 3 asmenys, turėję 17 statomųjų ir vieną traukiamąjį tinklą. Brakonieriams gresia baudos iki 200 eurų, tinklai konfiskuoti.

Vienos sodybos šeimininkas pareigūnus įžeidinėjo necenzūriniais žodžiais, už tai jam gresia bauda iki 300 eurų.

Kitą dieną, rugpjūčio 4-ąją Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė dar vieną pažeidėją Skuodo rajone – rastas ne mėgėjų žvejybos įrankis, statomasis tinklas. Vyrui gresia bauda iki 200 eurų, tinklas paimtas.

„Aplinkosaugininkai, kaip aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, ne tik vykdo aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, bet ir turi teisę taikyti pažeidėjams nustatytas teisinio poveikio priemones. Pažeidėjai turėtų žinoti, kad už valstybės politiko, valstybės pareigūno, valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens garbės ir orumo pažeminimą gresia bauda nuo 50 iki 300 eurų“, – sakė Klaipėdos GGAI vyr. specialistas Mindaugas Salys.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, kliudymas pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pareigas, jų teisėtų reikalavimų ar sprendimų nevykdymas užtraukia baudą piliečiams nuo 80 iki 780 eurų, o vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 390 iki 1950 eurų.