Integruota pamoka ant Juknaičių alkakalnio

1236 m. rugsėjo 22 d. Saulės mūšyje buvo nugalėtas Kalavijuočių ordinas. Kalavijuočių okupuoti latviai buvo verčiami kovoti prieš žemaičius, tačiau Saulės mūšyje latviai atsitraukė ir įrodė mūsų vienybę, mūsų bendrą kilmę. Šiam įvykiui paminėti Latvijoje ir Lietuvoje minima Baltų vienybės diena, o nuo 2014 m. Šilutės pirmojoje gimnazijoje minima Baltų diena.

Rugsėjo 25 d. istorijos mokytoja Laima Toliušienė inicijavo integruotą pamoką Baltų vienybei paminėti ant Juknaičių alkakalnio.

Prieš išvyką mokytoja Nijolė Titienė su savo mokiniais parengė parodą „Baltų ženklai“. Istorijos pamokoje peržiūrėjome filmą „Saulės mūšis“, kūno kultūros mokytoja I. Žalgevičienė parengė komandines užduotis klasėms apie saugų elgesį kelyje, važiavimo dviračiu taisykles priminė policijos pareigūnė.

Degantys deglai, valstybės himnas, legenda apie Juknaičių alkakalnį, dviračiais įveiktas beveik 30 km kelias, komandinės kūno kultūros užduotys apjungė visus. Mokinius lydėjo mokytojai G. Pocienė, S. Ranauskas, I. Šulgienė, V. Kirjanovas, visuomenės sveikatos specialistė E. Gurjanova bei vairuotojas Antanas.

Pamoka ant alkakalnio, saulei šviečiant ir vėjui lydint buvo pilna emocijų. Manau, kad liks atmintyje, o tikslas toks ir buvo.