Integruota pilietiškumo pamoka Lietuvos valstybės atkūrimo dienai

Vasario 10 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka surengė virtualią integruotą pilietiškumo pamoką - viktoriną „Už laisvę“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Dalyviai į klausimus atsakinėjo naudodamiesi savo telefonais.

Šio virtualaus renginio tikslas – skatinti mokinių istorinį sąmoningumą, mąstymą, padedantį orientuotis gyvenime, tapti atsakingais ir iniciatyviais piliečiais, gebančiais aktyviai dalyvauti visuomenės bei valstybės gyvenime.

Klausimai buvo pateikti žaidimo platformoje „Kahoot“, į juos dalyviai atsakinėjo naudodamiesi savo mobiliaisiais telefonais. Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojos Laimos Toliušienės auklėjamosios 2b klasės moksleiviai atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos vardo paminėjimą, trispalvę, himną, Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, signatarus ir su jais susisijusius įdomius istorinius faktus.

Viktorinos forma vykusi istorijos pamoka gimnazistams buvo pirmoji. Moksleiviai dažnai turi galimybę dalyvauti integruotose pamokose, kurių metu informacija pateikiama netradiciškai, naudojant šiuolaikines technologijas, kad mokytis būtų įdomu ir žinios išliktų ilgam.

Sužaidę moksleiviai kartu su mokytoja aptarė klausimus, diskutavo. Pirmieji trys gimnazistai, surinkę daugiausiai taškų, buvo apdovanoti dešimtukais.