Investuotojai kviečia Savivaldybę bendradarbiauti, kad galėtų Šilutėje statyti „Rimi“

Šilutės savivaldybės gyventojai nekantriai laukia, kada mieste bus pradėtas statyti naujas prekybos centras. Visiems jau žinoma, kad Šilutėje, šalia Žalgirio ir Birutės gatvių sankryžos investuotojas (vystytojas) - UAB „Šilutės turtas“ yra įsigijęs du žemės sklypus, kurie jau apjungti į vieną komercinio naudojimo būdo sklypą. Jame stovinčius pastatus ketinama griauti ir čia statyti Šilutėje dar nesančio prekybos tinklo „Rimi“ prekybos centrą.

Planuojamo statyti „Rimi“ prekybos centro planas, šalia kurio bus įrengtos ir automobilių stovėjimo aikštelės.

Investuotojas, atsižvelgė į Šilutės bendruomenės poreikius ir įvertino automobilių stovėjimo vietų stygių šalia Pamario pagrindinės mokyklos bei naujai planuojamo prekybos centro. Todėl pasiūlė savo iniciatyva suprojektuoti bei įrengti naujus ir sutvarkyti esamus infrastruktūros objektus: įrengti naują automobilių stovėjimo aikštelę šalia Žalgirio gatvės, sutvarkyti automobilių stovėjimo aikštelę šalia mokyklos bei įrengti taką, tarp mokyklos teritorijos ir naujai planuojamos automobilių stovėjimo aikštelės.

Automobilių aikštelės Savivaldybės, o investicija – „Šilutės turto“

Šilutės savivaldybės administracija gavo investuotojų bendradarbiavimo plėsti miesto infrastruktūrą pasiūlymą, o Savivaldybės tarybai jau pateiktas sprendimo projektas „Dėl valstybinės žemės sklypų suformavimo prie Žalgirio gatvės“. Jis jau svarstytas Tarybos komitetuose.

Investuotojas yra pasirengęs pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą su rajono savivaldybe, bei pradėti projektavimo darbus, kad dar šių metų rudenį šilutiškiams duris atvertų naujasis prekybos centras bei būtų suteikta galimybė naudotis sukurta ir pagerinta miesto infrastruktūra.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Znutienė politikams pasakojo, kad administracija yra gavusi UAB „Šilutės turtas“ prašymą dėl bendradarbiavimo įrengiant naują automobilių stovėjimo aikštelę, pėsčiųjų takus bei sutvarkant esamą aikštelę prie mokyklos. Šilutės savivaldybės administracijai perėmus valstybinės žemės sklypą infrastruktūros įrengimui, investuotojas savo lėšomis turėtų suprojektuoti siūlomus infrastruktūros objektus.

Atsižvelgiant į tai, kad investuotojo siūloma įrengti automobilių stovėjimo aikštelė būtų rajono savivaldybės nuosavybė, ji būtų skirta visų Šilutės miesto gyventojų naudojimui – tiek prekybos centro lankytojų, tiek aplinkinių gyventojų. Investuotojas, siūlydamas bendradarbiauti sukuriant visuomenės interesus tenkinančią infrastruktūrą, papildomai prisiimtų aikštelės priežiūros ir tvarkymo kaštus, kas sumažintų Savivaldybei tenkančias išlaidas.

Aikštelių labai trūksta

Ekonomikos ir finansų komitete Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis buvo paklaustas, ar tikrai Šilutėje trūksta automobilių stovėjimo aikštelių ir ar jas čia siūloma statyti tik todėl, kad jų reikia būsimam „Rimi“ prekybos centrui?

Pasak V. Pozingio, tokių aikštelių tikrai galėtų būti daugiau visame mieste, o nepritarti jas projektuoti ir statyti pirmiau šalia Žalgirio g. būtų neracionalu. Nes įrengti tokias aikšteles siūlo investuotojas, kuris šioje miesto dalyje ketina suprojektuoti ir statyti prekybos centrą. Jis taip pat įsipareigoja savo lėšomis atlikti visus Žalgirio g. automobilių stovėjimo aikštelių statybos darbus. Naudotis aikštelėmis ir šalia Žalgirio g. gyvenantiems žmonėms bus netrukdoma, nes automobilių aikštelės bus Šilutės savivaldybės nuosavybė.

V. Pozingio nuomone, tokio bendradarbiavimo pasiūlymo atsisakiusi Savivaldybė negalėtų pasiaiškinti, kodėl nepadeda verslui investuoti.

Įrengs automobilių aikštelę ir pedagogams

Tarybos komitetų posėdžiuose dalyvavo ir UAB „Šilutės turtas“ vadovas Darius Baliukevičius. Jis patvirtino anksčiau paminėtus teiginius, kad bendradarbiavimo sutartimi bendrovė įsipareigoja įrengti automobilių stovėjimo aikštelę ir nepretenduoja į Šilutės savivaldybės jai suformuoto sklypo nuosavybę. Be to, D. Baliukevičius pateikė numatomų įrengti infrastruktūros objektų schemą, ir joje parodė, kur planuojami ir papildomi „Šilutės turto“ darbai. Schemoje aiškiai matomas takas iš būsimos automobilių stovėjimo aikštelės į Pamario pagrindinę mokyklą, bei apie 32 vnt. automobilių stovėjimo vietų aikštelė, kuri būtų skirta naudotis mokyklos pedagogams bei mokinių tėvams.

Preliminariais skaičiavimais, „Šilutės turtas“ planuoja investuoti į Šilutės miesto infrastruktūros gerinimą – naujos automobilių stovėjimo aikštelės šalia Žalgirio gatvės įrengimą, esamos automobilių stovėjimo aikštelės prie Pamario mokyklos sutvarkymą bei pėsčiųjų tako įrengimą – apie 200 tūkst. Eur.

Bendravo su būsimo centro kaimynais

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narė Lijana Jagintavičienė priminė, kad prieš pusmetį Šilutėje vyko poros dešimčių žmonių mitingas, kurie prieštaravo naujo prekybos centro atsiradimui ir nerimavo dėl galimų trukdžių jų miegamajam rajonui. Ji klausė, ar investuotojai bendravo su būsimais kaimynais Žalgirio ir Birutės gatvėse?

D. Baliukevičius nurodė, jog bendravo su kaimynine bendruomene dėl planuojamo projekto vystymo ir pateikė savo pasiūlymus dėl aplinkinės teritorijos sutvarkymo.

Pasak D. Baliukevičiaus, visiems yra nurodyta, kad būsimo prekybos centro aplinka nuo kaimyninių sklypų bus apželdinta, prekių išsikrovimo rampa numatoma įrengti uždaro tipo, o ventiliacijos sistemos bus projektuojamos bei įrengiamos pastato viduje. Jis mano, jog įgyvendinus visus numatytus sprendinius, aplinkinių teritorijų gyventojai nepajaus jokių papildomų nepatogumų nei papildomo triukšmo, o nauda dėl galimybės naudotis populiaraus prekybos tinklo paslaugomis bus didelė.

Komiteto nario Audriaus Endzino žiniomis, Žalgirio ir Birutės gatvėse yra ribojamas sunkiojo transporto eismas. Todėl jis abejoja, kad „Rimi“ čia galės normaliai veikti.
D. Baliukevičius sakė, kad prekybos centras privalės naudoti tokį transportą aptarnavimui, koks yra leidžiamas tų gatvių eisme. Taip pat, atsižvelgiant į numatomo prekybos centro plotą, aptarnaujančio transporto eismas bus nedidelis – vos keli automobiliai per dieną, kas vertinant Žalgirio gatvės eismo intensyvumą, tikrai neturės įtakos aplinkinių teritorijų gyventojams.

Visi komitetai po svarstymų pritarė, kad UAB „Šilutės turtas“ pasiūlytas sprendimo projektas dėl valstybinės žemės sklypų suformavimo prie Žalgirio gatvės būtų svarstomas rajono taryboje. Šis klausimas bus svarstomas sausio 28 dieną.

Komercijos direktorius, korespondentas