Irklavimo sezonas įgauna pagreitį

irklavimasGegužės 27-29 dienomis Trakuose vyko Lietuvos jaunių ir jaunimo irklavimo čempionatas. Šiose varžybose buvo kovojama ne tik dėl čempionų vardo, bet ir dėl teisės atstovauti Lietuvai Europos jaunių ir jaunimo čempionate, kuris vyks šių metų liepos 13-17 dienomis Plovdive (Bulgarija).

Šilutės sporto mokyklos irkluotojai su treneriu Nedu Bartušiu išvyko jėgas išbandyti Trakuose. Pasirodo, mūsų sportininkai ir puikiai pasiruošė varžyboms.

Trakuose Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionate buvo varžomasi 500 m, 1000 m ir 200 m distancijose irkluojant vienvietę, dvivietę ir keturvietę baidares ir kanojas.

Šilutės komandą sudarė 7 irkluotojai: 5 vaikinai ir 2 merginos. Jie dalyvavo tik 1000 m ir 200 m irklavimo rungtyse. Nors irklavimo bazėje gyvenimo sąlygos nebuvo iš pačių geriausių, bet, pasak trenerio Nedo, tai nesutrukdė iškovoti aukštas vietas.

Užtikrintai mišrių estafečių varžybose pasirodė Tomas Jurkevičius, jaunių grupėje irklavęs keturvietę baidarę : 200 m nuotolyje jo ekipažas iškovojo nugalėtojų taurę. Tadas Čižauskas jaunimo grupėje (iki 23 metų) irgi buvo keturvietės baidarės irkluotojas ir 200 m nuotolyje varžėsi su stipriausiais Lietuvos sportininkais. Tado komanda užėmė III vietą ir pasipuošė bronzos medaliais.

Kitos irklavimo varžybos „Vilties yriai“ vyks Klaipėdoje, kur turės šansą išbandyti jėgas jauniausi Šilutės sporto mokyklos irkluotojai.