Irkluotojai parsivežė 10 sidabro medalių

irkluotojaiŠiauliuose, Talkšos ežere vyko Lietuvos moksleivių baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame dalyvavo 14 Šilutės sporto mokyklos irkluotojų (treneriai – Bronislava Bartušienė ir Nedas Bartušis).

Iš viso čempionate varžėsi apie 300 sportininkų iš įvairių miestų bei rajonų. Mūsiškiams pavyko parsivežti net 10 medalių, visi jie – sidabriniai.

Po tris medalius kiekvienam

15-16 metų amžiaus grupėje po 3 sidabro medalius iškovojo Ernestas Andrulis ir Tadas Čižauskas. 1000 m distancijoje dviviete baidare Tadas ir Ernestas finišą kirto antri. 200 m distanciją jie taip pat plaukė dviviete baidare. Tąkart kartu finišavo dvi baidarės, bet, teisėjų sprendimu, mūsiškiai tapo sidabro laimėtojais.

Keturvietę baidarę Ernestas ir Tadas irklavo su skuodiškiu E.Bulvydu ir klaipėdiečiu Ž.Eidėnu. 1000 m distanciją vaikinai įveikė antri ir dar kartą pasipuošė sidabriniais medaliais.

13-14 metų amžiaus grupėje 1000 m ir 200 m distancijas dvivietę baidarę irklavo Nedas Andrijauskis ir Tomas Jurkevičius. Nors, kaip ir prieš tai komandos draugai, Tomas ir Nedas finišą kirto kartu su pirmąją vietą (teisėjų sprendimu) iškovojusiais irkluotojais, bet teko pripažinti teisėjų verdiktą ir tenkintis abiejų rungčių antros vietos medaliais.

Nors žiūrovams, stebėjusiems šias varžybas, vis dėlto atrodė, kad aukso verti buvo Nedas ir Tomas…

Būta ir nesėkmių

Toje pačioje amžiaus grupėje nesėkmė ištiko Nedą Andrijauskį, stojusį į 1000 m distancijos plaukimą vienviete baidare. Iškart po starto jo baidarės vairo mechanizmas išėjo iš rikiuotės, ir Nedui teko varžybas stebėti iš šalies.

T.Jurkevičius, irklavęs vienvietę baidarę, 1000 m distancijoje pateko į finalą, bet buvo vėliau diskvalifikuotas. Mat jo baidarė svėrė 200 g mažiau nei reikalaujama. Tad finalinį plaukimą jis taip pat stebėjo tik kaip žiūrovas.

Trenerius džiugino ir žemesnes vietas užėmę irkluotojai. Benas Kuzmarskis ir Robertas Jankauskas, 1000 m distancijoje irklavę dvivietę baidarę, buvo penkti. Benas taip pat dalyvavo ir vienviečių baidarių 1000 m plaukime ir finale užėmė 8 vietą.

Merginų grupėje dvivietę baidarę irklavusios Viktorija Rimšaitė ir Erika Norvaišaitė 200 m distanciją baigė penktos. Viktorija, sėdusi į vienvietę, 200 m distanciją nuplaukė septinta.

Pasak trenerės B.Bartušienės, šios merginos labai perspektyvios ir, jei atsakingai treniruosis, laimės dar ne vieną medalį.