Iš Anglijos į Lietuvą dviračiu atmynusį vyrą sužavėjo šilutiškių svetingumas

 

Paramos zygis_dviraciais2300 kilometrų atstumą paramos žygio dviračiais „Galiu daugiau, nei tu manai“ dalyviai numynė iš Anglijos iki Šilutės. Mūsų mieste prie jų prisijungė dar 20 dviratininkų, lydimi policijos, ir visi riedėjo Lietuvininkų gatve, – taip su Šilute pasisveikino paramos žygio dviračiais sumanytojas Tautvydas Piragis su savo komanda.

„… nes meilė chromosomų neskaičiuoja“, – tokią žinutę neša žygio dalyviai, siekiantys, kad vaikai, turintys Dauno sindromą (genetinis sutrikimas) gyventų geriau.

Šilutė jiems buvo tik tarpinė stotelė. Pailsėję, pabendravę kitą dieną žygio dalyviai išvažiavo į Telšius, o galutinis šios kelionės taškas – gimtieji T. Piragio Anykščiai.

Renka lėšas

T. Piragiui žygis iš Anglijos į Lietuvą dviračiu šiais metais antrasis. Pirmą kartą mintis apie tokią galimybę jam šovė prieš ketverius metus. Žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į Dauno sindromą, parodyti, kad ir „saulytės“ (taip vadinami šį sindromą turintys vaikai) gali būti lygiaverčiai visuomenės nariai.

T. Piragis į žygį leidosi panašiu metu kaip ir pernai: gegužės 3 dieną startavo iš Lutono (Anglija), o gegužės 18-ąją ketina finišuoti Anykščiuose, įveikęs apie 2770 kilometrų.

Šiemetinis T. Piragio žygis išskirtinis ir tuo, kad jį nuo namų iki pat finišo lydi žmona su dukra Kamile, kartu dviračiu važiuoja bendramintis Andrius.

Žygio, kurio šūkis: „Galiu daugiau, nei tu manai“, metu taip pat bus renkamos lėšos. Pernai, anot pašnekovo, iždas pasipildė daugiau nei 7 tūkst. eurų, kurie buvo pervesti į Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos sąskaitą. Geradarių paaukoti pinigai buvo panaudoti informacinio filmuko kūrimui. Jis netrukus turėtų pasiekti visuomenę ir galbūt jį bus galima išvysti T. Piragio finišo dieną Anykščiuose.

Vyras patikino, kad šiemet pinigai bus renkami Susanai Karosas. Klaipėdoje kartu su vyru pastoriumi gyvenanti švedė taip pat augina Dauno sindromą turinčią dukrytę.

Sužavėtas šilutiškių sutikimo

„Šilutiškiai mus pasitiko šiltai, mielai, jausmingai. Tuos 2-3 kilometrus, kartu su kitais dviratininkais mynė berniukas, kuris, taip pat yra „saulytė“. Tai buvo kažkas nerealaus“, – vėliau įspūdžiais savo feisbuke dalinosi paramos žygio organizatorius.

Kartu su šilutiškiais, lydimas policijos ekipažo T. Piragis numynė 2-3 kilometrus, mūsų dviratininkai jo atvykstant laukė prie Kultūros ir pramogų centro. Kartu pramynę pagrindine gatve, vėliau dviratininkų kolona pasuko pylimo link. Jau grįžusių dviratininkų laukė sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šilutės Viltis“ dramos kolektyvas „Žvaigždės“, kuris parodė spektaklį „Laimingas princas“. Spektaklis sužavėjo Tautvydą, anot jo, neįgalūs žmonės viską daro iš širdies. „Tai buvo nuotsabu, jautru, gera, šilta, miela“, – sakė jis.

Po pasirodymo, Tautvydas su savo komanda papasakojo, kaip kilo mintis tokiam žygiui. „Dėkojame visiems, kurie palaikė šią akciją ir atvyko prasiminti dviračiais, ačiū Daivai Žebelienei už šakotį, Renatos Mulskienės šeimai už rūkytą žuvį, Šilutės konferencijų centrui už salę, Šilutės socialinės paramos skyriui už buvimą kartu, aktoriams už nuostabų spektaklį, policijos pareigūnams už palydą. Tegul nors ir maži darbai, tampa didžiais. Tautvydui linkime sėkmės įveikti likusius kilometrus“, – įspūdžiais dalinosi „Šilutės Vilties“ nariai.