Iš darbo išėjo išsikvėpusi jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė

jurgita gureviciute martynos zilionytes apzvalga nuotrJaunimo reikalų ir sporto koordinatorė Jurgita Gurevičiūtė po 12 metų darbo Šilutės rajono savivaldybėje savo noru išėjo iš darbo. Per šiuos darbo metus jos veikla buvo vertinama nevienareikšmiškai. Pačios jaunimo organizacijos net kelis kartus bandė inicijuoti jos nušalinimą iš pareigų, išsakė gausybę priekaištų, tačiau Savivaldybės administraciją jos darbas tenkino.

Neoficialiais duomenimis, specialistės norą išeiti iš darbo paskatino administracijos valdymo struktūros pakeitimai. Iki šiol buvusi savarankiška jaunimo reikalų ir sporto koordinatorės pareigybė priskirta Švietimo skyriui. Atsiradus priklausomybei, specialistė nepanoro, kad jos darbas būtų kontroliuojamas.

Diplomatiškai buvusios koordinatorės darbą įvertinę rajono vadovai pabrėžia, jog iš naujo darbuotojo tikimasi, kad koordinatorius bus tas žmogus, apie kurio egzistavimą jaunimas žino, apie kurį sukasi ir į kurį nebijo kreiptis bet kokiu klausimu.

Darbu skundėsi jaunimas

J.Gurevičiūtė Savivaldybę paliko šalių susitarimu. Pasak administracijos direktoriaus Raimundo Ambrozaičio, specialistė prisipažino, jog jai galbūt reikėtų kito pobūdžio darbo, nes per tiek laiko išsikvėpė.

Per darbo metus jaunimas ne kartą viešai piktinosi dėl koordinatorės neveiklumo ir norėjo ją nuversti iš posto. Šiemet kovą susikūrusios asociacijos „Pamario jaunimas“ atstovai steigiamajame susirinkime neslėpė apmaudo, kad specialistė net kviečiama nesiteikė ateiti į jų organizuotus susirinkimus. Guodėsi, kad jų iniciatyvos negerbia ir nevertina.

„Kol koordinatorė dirbo, Savivaldybės poreikius tenkino. Aišku, tobulėjimui ribų nėra“, – diplomatiškai kalbėjo R.Ambrozaitis. Tačiau jis pripažino, jog gimnazijose vykusių susitikimų metu moksleiviai prisipažino apie tokį koordinatorių išvis negirdėję.

Administracijos direktoriaus manymu, reikia užsiauginti jaunuolį, kuris žinotų, kur kreiptis dėl savo iniciatyvų. Būsimas jaunimo reikalų ir sporto koordinatorius turėtų būti tas žmogus, kuris pateisintų jaunimo lūkesčius.

Šiuo metu laikinai, kad numatyti darbai nestovėtų vietoje, koordinatore paskirta Šilutės kultūros ir pramogų centro vadybininke dirbusi Rimantė Vitkauskaitė. Pasak administracijos direktoriaus R.Ambrozaičio, kol kas neskubama skelbti viešojo konkurso eiti šias pareigas.

„Perskirstę pareigybes norime pažiūrėti, kaip eisis jaunimo reikalų ir sporto koordinatoriaus darbas Švietimo skyriaus sudėtyje, pamatyti, kokia kryptimi mums eiti ir kokio specialisto labiausiai reikėtų. Vėliau prašysime Švietimo skyriaus pateikti rekomendacijas“, – komentavo R.Ambrozaitis.

Merė Daiva Žebelienė iš būsimo koordinatoriaus tikisi veiklumo, energingumo ir tikro darbo. Ji pastebi, jog reikėtų daugiau projektinės veiklos, gana apleista yra sporto padėtis Šilutės rajone, todėl reikėtų ieškoti įvairių projektinio finansavimo šaltinių.

Pavieniai specialistai priskirti skyriams

Administracijos direktorius aiškino, jog, pradėjęs dirbti, per keletą mėnesių susidūrė su problema, kai iki šiol jokiam skyriui nepriskirti specialistai išeidavo atostogų, susirgdavo, o jų darbų nebūdavo kam atlikti. Norint optimizuoti ir konsoliduoti jėgas, nutarta pavienius specialistus priskirti tam tikriems skyriams, kurių veikla pagal pobūdį artima specialistų darbui.

„Pavaldumas ir skyriaus vadovų kontrolė turėtų pagerinti tų specialistų darbo kokybę. Dirbant skyriuje galima dalintis informacija, naujomis idėjomis, nes vienas žmogus tikrai išsisemia. Be to, esant reikalui, bus kas specialistą pavaduoja“, – administracijos struktūros patobulinimą komentavo R.Ambrozaitis.

Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriui priskirti vyr. specialistai – savivaldybės gydytojas, sanitarijos inspektorius ir vyr. specialistas korupcijos prevencijai ir mobilizacijai. Ūkio skyriui – gamtosaugininkas ir trys specialistai, atministruojantys atliekų tvarkymą. Pastarieji dirbs priešais Savivaldybę, kitoje gatvės pusėje esančiame pastate, kur įsikūręs Kaimo reikalų skyrius.

„Vieno langelio“ tarnyboje žmones konsultuojančios specialistės priskirtos nebe Komunikacijos, o Kanceliarijos skyriui. R.Ambrozaičio manymu, šis perskirstymas leis tolygiau paskirstyti darbus ir sustiprins skyrius. Visų priskirtų specialistų pareigybės išlieka tos pačios.