Iš Estijos – su čempionų taure

pergaleBirželio pabaigoje Estijos mieste Piarnu (Parnu) vyko tarptautinis jaunimo futbolo turnyras „Parnu Summer Cup“, kuriame dalyvavo 140 komandų iš 8 valstybių.

Šilutei ir Lietuvai garbingai atstovavo 4 skirtingų amžiaus grupių VšĮ „Šilutės sportas“ FK „Šilutė“ vaikų komandos: gimę 2005, 2004, 2001 metais vaikai ir vyriausia turnyro amžiaus grupė – 1997-1998 metais gimę vaikinai. Jie ir tapo turnyro nugalėtojais.
Pirmąsias dvi dienas vyko rungtynės dėl vietos grupėse. Šilutės dvylikamečių ir devynmečių komandoms, nepaisant gražių įvarčių ir didelio noro, nepavyko patekti į ketvirtfinalį, tad jos tęsė kovas dėl 9-16 vietų.

Cempionai Puikiai sekėsi jauniausiai ir vyriausiai FK „Šilutė“ komandoms – jos savo grupėse užėmė pirmąsias vietas, tad galėjo kautis dėl prizinių vietų. Deja, mažieji „Šilutės“ žaidėjai pralaimėjo ketvirtfinalyje ir tęsė kovą dėl 5-8 vietų. Finalinėje įskaitoje jie liko šešti.

Vyriausioji „Šilutės“ komanda žengė be pralaimėjimų. Ketvirtfinalyje penkiolikmečiai vaikinai 5:0 sutriuškino Suomijos „EBK“ komandą, pusfinalyje parodė tvirtą charakterį žaisdami su Suomijos FC „HIK“. Pasibaigus pagrindiniam varžybų laikui rezultatas buvo 1:1, tad paskirti 11 metrų baudiniai. Rezultatu 9:8 pergalę šventė ir į finalą žygiavo šilutiškiai.

Finale mūsiškiai susitiko su stipriais varžovais iš Estijos – „Parnu JK“ komanda. Estai daug metų tampa „Parnu Summer Cup“ turnyro nugalėtojais. Abi komandos buvo pasiruošusios pergalės siekti netausodamos savęs.

Trenerių Svajūno Česnulio ir Broniaus Mackevičiaus pasirinkta taktika – žaisti su vienu puolėju ir stipria gynyba – pasiteisino. Pasibaigus pagrindiniam varžybų laikui, rezultatas buvo 0:0. Kova dėl I vietos nusikėlė ties 11 metrų atžyma. Nuostabiai sužaidė „Šilutės“ vartininkas Ovidijus Šiaulys, kuris pelnė geriausio žaidėjo apdovanojimą. Jis atrėmė du baudos smūgius, ir rezultatu 5:4 FK „Šilutė“ šventė pergalę.

Finalines varžybas internetu tiesiogiai transliavo organizatoriai, tad tėveliai ir draugai namuose galėjo stebėti varžybas, o sugrįžusius namo čempionus pasitiko su ąžuolo vainikais, muzika ir sveikinimais.

Turnyro organizatoriai pakvietė šilutiškius atvykti ir kitais metais.