Iš Italijos sugrįžo Šilutės ŽŪM stažuotojai

zum stazuote italijoje deividas genysIš stažuotės Italijoje, Čelano mieste, sugrįžo tarptautinio Leonardo da Vinci mobilumo projekto „Smulkus verslas ir kaimo turizmo vadyba“ dalyviai: 10 smulkiojo verslo paslaugų teikėjo specialybės mokinių iš Šilutės žemės ūkio mokyklos bei 4 projekto partnerės – Aukštadvario žemės ūkio mokyklos – tos pačios specialybės moksleiviai.

Būsimieji verslininkai parvyko kupini įspūdžių, naujų žinių ir įgūdžių, įgiję naujų profesinių kompetencijų ir net pramokę italų kalbos. Sugrįžo užsigrūdinę, pasikeitę, supratę, kad mokytis yra gerokai lengviau nei dirbti, nes svečioje šalyje nebuvo lengva prisitaikyti prie naujos aplinkos, darbo reikalavimų ir sąlygų. Teko mokytis lankstumo, atsakingumo, savitarpio supratimo ir pagalbos, atsisakyti ambicijų ir smulkmeniškumo.

Tik pirmąją stažuotės savaitę kartu su mokiniais buvo lydinti mokytoja Asta Gratkauskienė, vėliau dar tris savaites jaunuoliams teko gyventi savarankiškai, prižiūrimiems tik priimančių partnerių. Jie žiūrėjo į moksleivius kaip į suaugusius ir savarankiškus žmones, todėl stažuotė buvo kartu ir didelė savarankiškumo bei atsakomybės mokykla.

Visi stažuotės dalyviai dirbo smulkiojo verslo, kaimo turizmo arba šeimos įmonėse: viešbučiuose, kavinėse, restoranuose. Jie susipažino su turistų ir klientų aptarnavimo sąlygomis, šio darbo etika, su nematoma smulkiojo verslo „virtuve“, todėl tikime, kad dabar jiems bus lengviau kurti verslą Lietuvoje.

Net tris savaites stažuotės dalyviai lankė italų kalbos pamokas, tad nuo šiol jiems bus lengviau bendrauti su turistais ir klientais iš Italijos, mat pastarieji nelabai stengiasi mokytis ir kalbėti angliškai.

Moksleiviai vyko į apžvalginę ekskursiją po amžinąjį miestą – Romą, aplankė Vatikaną.

Čelano miestas, kuriame vyko stažuotė, įsikūręs nepaprasto grožio kalnuose ir turi 12 000 gyventojų. Stažuotojai gyveno išnuomotuose butuose, todėl laisvalaikiu turėjo puikias sąlygas bendrauti su vietiniais žmonėmis, jaunimu.

Šiuo metu stažuotės dalyviai, naudodamiesi naujai įgyta patirtimi, atlieka paskutines mokomąsias praktikas mokykloje, ruošiasi artėjantiems kvalifikacijos egzaminams bei rengia stažuotės ataskaitas.

Kai atlikusi praktiką Graikijoje, Kretos saloje, sugrįš antroji stažuotojų grupė, bus surengtas projekto pristatymas, į kurį turėtų atvykti ir jo partnerių – Aukštadvario žemės ūkio ir Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklų mokiniai.