Iš Kretingalės važinėjantis naujasis Šilutės PGT vadas: „Šilutė – gražus ir patikimas kraštas“

Jau mėnuo, kai Šilutės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) turi naują vadovą – šias pareigas eina Valdas Kundrotas. Jis į užtarnautą poilsį išleido buvusį mūsų gaisrininkų vadą Rimantą Mačijauską.

Ta proga pristatome naująjį vadovą „Šilutės naujienų“ skaitytojams.

Pasak V. Kundroto, Šilutė – gražus ir patikimas kraštas. Jis dar nėra apsisprendęs, tačiau gali būti, kad jeigu seksis tarnyba, jis gali čia – Šilutės krašte ir apsigyventi. Kol kas laikinai šias pareigas einantis pašnekovas skao, jog gali būti, kad jis dalyvaus ir konkurse tapti nuolatiniu Šilutės PGT vadovu.

V. Kundrotas yra gimęs ir baigė mokyklą visai netoli Švėkšnos. Jo gimtinė Balsėnų kaimas, 5 kilometrus nutolęs nuo Veiviržėnų gyvenvietės. Švėkšnos kapinėse palaidoti ir jo seneliai.
Šiuo metu V. Kundrotas su šeima gyvena Kretingalėje ir kiekvieną dieną automobiliu atvažiuoja į Šilutę.

Priešgaisrinėje tarnyboje darbą V. Kundrotas pradėjo gelbėtoju. Iki paskyrimo į Šilutę, jis dirbo Klaipėdos priešgaisrinės gelbėtojų tarnybos 1-ojo skyriaus vadovu.

Per mėnesį pašnekovas sako jau susipažinęs su Šilutės PGT ūkiu. V. Kundroto nuomone, visi tarnybos nariai yra tinkamai pasirengę atlikti savo pareigas – gesinti gaisrus ir atlikti gelbėjimo darbus tiek ant žemės, tiek vandenyje, prireikus surinkti gyvsidabrį ir kitas nuodingas medžiagas. Gelbėtojų narų Šilutės tarnyba neturi, todėl prireikus tenka pagalbon kviesti Klaipėdos pajėgas.

Mėnesį padirbėjęs V. Kundrotas sako, kad jau spėjo pasižvalgyti ir po savivaldybės gyvenvietes. Anot jo, čia pamatė ir nemažai pastatų, kuriems reikia daugiau priežiūros. Iš ankstesnės patirties jis jau žino, kad kiekviename rajone yra daug sodybų, kurių šeimininkams bent du kartus per metus tenka priminti, jog privalu valyti dūmtraukius. Tik taip jie gali jaustis saugūs.

Štai ir šią žiemą ugniagesiai – gelbėtojai jau buvo kviečiami į nelaimes, kurios kilo dėl netvarkingų dūmtraukių.

Paklaustas apie savo pomėgius V. Kundrotas sakė, jog mėgsta važinėti motociklu, tad nekantriai laukia kol baigsis žiema ir į darbą galės atvažiuoti motociklu. Anksčiau mėgo ir meškerioti, kol viso laisvalaikio neužvaldė aistra nardyti. „Kas žino, gal atvykus į pamario kraštą pomėgis žvejybai dar sugrįš?“, – pasvarsto V. Kundrotas.

Komercijos direktorius, korespondentas