Iš Lietuvos bokso čempionato – net devyni apdovanojimai

bokso cempionatas_kedainiuoseŠilutės sporto mokyklos bei bokso klubo „Kovotojas“ boksininkai dalyvavo Lietuvos bokso 93-iajame čempionate, kuris vyko Kėdainiuose. Čempionate kovojo 72 vyrai ir 17 moterų iš įvairių miestų, o Šilutės rinktinės garbę gynė 10 atstovų iš kurių net 9 pelnė apdovanojimus.

Čempionėmis tapo Austėja Aučiūtė ir Lina Miklovytė. Parsivežta nemažai sidabro bei bronzos medalių.

Neoficialioje komandų įskaitoje Šilutės komanda liko antra. Pirmi kauniečiai – iškovojo 16 medalių, treti – Pasvalio boksininkai.

Abi boksininkės – čempionės

Moterų garbę ginti Lietuvos bokso čempionate išvyko dvi Vinco Murausko treniruojamos auklėtinės ir abi įrodė, kad ringe neturi sau lygių varžovių.

L.Miklovytė, KKU 3 kurso studentė, ringe kovojo su varžovėmis 51 kg svorio kategorijoje. Finale susitiko su panevėžiete D.Sipavičiūte ir nesunkiai – 5:0 – ją įveikė. Lina jau ketvirtą kartą tapo Lietuvos čempione!

Linos treniruočių draugė A.Aučiūtė, kilusi iš Piktupėnų, ringe demonstruoja technišką ir gražų boksą. Ji varžėsi 64 kg svorio kategorijoje ir antrą kartą tapo Lietuvos bokso čempione.

V.Balsys saviškiams – čempionas

Pajėgiausių šalies boksininkų čempionate Kėdainiuose buvo galima varžytis ir profesionalams, ir mėgėjams.

Anksčiau profesionalai su mėgėjais nekovodavo, bet tarptautinė bokso asociacija (AIBA) šią nuostatą pakeitė.

Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Vytautas Balsys 75 kg svorio kategorijoje pasiekė finalą, kuriame susitiko su profesonalią karjerą pasirinkusiu Virgilijum Stapulioniu. Šis boksininkas iš 32 kovų 27 laimėjo. Varžovus baugina tai, kad Virgilijus nokautavo net 19 konkurentų. Bet pernykštis Europos jaunimo čempionato antros vietos laimėtojas, pasaulio jaunimo čempionato penktoji pirštinė V.Balsys įrodė, kad jis vertas boksuotis su profesionalu. Po pirmojo raundo mūsiškis pirmavo taškais, antrąjį raundą pradėjo šoninių smūgių serija ir trečiu smūgiu prakirto varžovui antakį. Kova buvo nutraukta.

Gydytojas nebeleido tęsti kovos, ir atrodytų, kad pergalė turėtų priklausyti V.Murausko auklėtiniui V.Balsiui. Bet net tris kartus balsavę 5 teisėjai skyrė pergalę V.Stapulioniui. Pirmu ir antru balsavimu pergalę jie skyrė V.Balsiui, trečiu – vieno balso persvara pergalė atiduodama varžovui. Vytautui užkabintas sidabro medalis.

Pusfinalyje burtai lėmė, kad V.Balsys ringe susitiko su treniruočių draugu Pauliumi Petroniu. Nugalėjo greitesnis V.Balsys. Pauliui atiteko bronzos medalis.

Buvę auklėtiniai uždirba taškų

Lietuvos čempionate dalyvavo ir buvęs V.Murausko auklėtinis, Londono olimpiados bronzinis prizininkas, traksėdiškis Evaldas Petrauskas, sostinėje pedagogikos studijas pradėjęs sunkiasvoris šilutiškis Tomas Olberkis, kiti Šilutės boksininkai.

Evaldas ilgai gydėsi traumas, tad nespėjo numesti svorio ir ringe kovojo jam neįprastoje 69 kg svorio kategorijoje.

Ketvirtfinalyje E.Petrauskas I raunde du kartus pasiuntė varžovą į nokdauną, ir pastarojo sekundantas įmetė į ringą baltą rankšluostį, t.y. nutraukė kovą.

Gaila, bet pusfinalyje E.Petrauską, laikytą lyderiu, įveikė Saimonas Banys (Pasvalys). Evaldui liko bronzos medalis.

S.Banys finale kovojo su šilutiškiu Deividu Giruliu, pernykščiu Lietuvos suaugusiųjų čempionu. Kova buvo apylygė. Vis dėlto teisėjai pergalę skyrė S.Baniui – 4:1.

Tarp sportininkų, sveriančių iki 49 kg, antrus metus II vietą užėmė šilutiškis Marius Kontrimas. Finale Marius pralaimėjo panevėžiečiui Valentinui Lavrenovui – 1:4.

Šilutės sunkiasvoriai

Šilutiškis Robertas Jokulys 91 kg svorio kategorijos pusfinalyje susitiko su daugkartiniu Lietuvos čempionu, olimpinės rinktinės nariu Tadu Tamašausku (Biržai). Tadas mūsiškį įveikė taškais – Robertui atiteko bronza.
T.Tamašauskas finale susitiko su dar vienu V.Murausko auklėtiniu T.Olberkiu. Tomas varžovui priešinosi iki III raundo pabaigos, bet patirtis laimėjo, ir T.Olberkiui atiteko sidabras.

Šilutė turėjo ir supersunkiasvorį – tai Modestas Urbonas (+91 kg). Modestas – verslininkas, buvęs Lietuvos čempionatų prizininkas. Jis pirmą kovą laimėjo, bet antrą pralaimėjo kauniečiui P.Prišmantui ir liko penktas.

Kėdainių čempionate negalėjo dalyvauti vienas iš klubo „Kovotojas“ lyderių Edgaras Skurdelis, nes per tarptautinį turnyrą yra gavęs traumą – lūžo nykštys.