Iš Lietuvos mokyklų žaidynių švėkšniškiai grįžo su sidabro taure

lengvoji atletika_sveksnaŠiauliuose vyko Lietuvos mokyklų žaidynių finalinės lengvosios atletikos kaimo mokyklų atskirų rungčių varžybos, kuriose dalyvavo stipriausių Lietuvos kaimo mokyklų ir gimnazijų nugalėtojai – iš viso 46 komandos.

Gerų rezultatų pasiekė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos vaikinai ir merginos.

Pirmosios tokios varžybos vyko 1997 metais Švėkšnos mokytojo ir trenerio M.Urmulevičiaus iniciatyva. Varžybų tikslas – populiarinti lengvąją atletiką kaimo mokyklose ir išaiškinti stipriausius lengvaatlečius.

Komandą sudaro 6 mokiniai, jie gali dalyvauti tik vienoje rungtyje. Į bendrą įskaitą įtraukiami 5 dalyvių pasiekti rezultatai.

Varžybų vietos ir pavadinimai keitėsi, tačiau švėkšniškiams noras tapti bent prizininkais – niekada, jie 12 kartų yra tapę šių varžybų nugalėtojais. Ir šiemet vaikinų komanda kovojo iš visų jėgų – iš 24 dalyvavusių komandų praleido į priekį tik Šakių r. Lukšių V.Grybo gimnaziją (98 tšk.).

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos vaikinai laimėjo II vietą (85 tšk.) ir buvo apdovanoti taure, medaliais, diplomais ir marškinėliais.

Trečioje vietoje liko Kėdainių r. Krakių M.Katkaus gimnazija (74 tšk.).

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos merginos, nugalėjusios 14 komandų, liko aštuntos (62 tšk.). I vietą užėmė Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos merginos (93 tšk.), II vietoje liko Kėdainių r. Šėtos gimnazija (80 tšk.), III – Joniškio r. Gataučių M.Katiliūtės mokykla (77 tšk.).

Vaikinų grupėje į aukštį šoko 21 dalyvis. Nugalėtoju tapo švėkšniškis Aleksas Vaitiekus (peršoko 1,85 m). II vietą laimėjo Švėkšnos gimnazistas Justinas Bočkus, o ketvirtas buvo Gediminas Beržanskis – abu peršoko po 1,75 m.

Švėkšniškis Juras Montvydas iš 25 dalyvių 400 m bėgimo rungtyje buvo šeštas (57,33 s), Vytas Freitikas pateko į rutulio stūmikų varžybų finalą ir liko 7 vietoje (12,04 m), o Robertas Žilius peršoko 1,65 m – 7-oji vieta.

Iš „Saulės“ gimnazijos merginų aukščiausias vietas užėmė Benita Reivytytė (šuolis į aukštį – 1,40 m, 4 vieta) ir Aušra Klusaitė (100 m bėgimas – 14,37 s, 8 vieta).