Iš respublikinės olimpiados – su apdovanojimais

zum ekonomikos olimpiadaAleksandro Stulginskio universitete vyko 20-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada. Puikiai pasirodę rajoniniame ture, kelialapius į šią olimpiadą gavo ir joje dalyvavo du Šilutės žemės ūkio mokyklos vaikinai – pirmakursis, būsimasis žuvininkystės verslo darbuotojas Mantas Kasputis ir antrakursis, būsimasis logistas ekspeditorius Dovydas Toliušis. Abu vaikinus ekonomikos moko mokytoja Evelina Oželienė.

Respublikinėje olimpiadoje dalyvavo net 80 dalyvių, o Mantas ir Dovydas buvo vieninteliai profesinės mokyklos atstovai.

Vaikinai sako, kad buvo šiek tiek nedrąsu žinant, jog teks susirungti su gabiausiais Lietuvos gimnazistais. Juk stereotipas, kad profesines mokyklas renkasi toli gražu ne patys geriausi mokiniai, vis dar gyvas. Tačiau Mantas ir Dovydas įrodė, kad taip nėra! Atsakę į daugybę teorinių klausimų ir išsprendę net 10 ekonomikos uždavinių vaikinai nušluostė nosis daugumai olimpiadoje dalyvavusių gimnazistų.

M.Kasputis buvo apdovanotas švietimo ir mokslo ministro D.Pavalkio padėkos raštu už labai gerą pasirodymą olimpiadoje, o D.Toliušis – Kauno kredito unijos specialiuoju prizu. Abu vaikinai gavo vertingų dovanų.

Be to, kad puikiai pasirodė demonstruodami savo žinias, jie dar ir susipažino su ASU siūlomomis studijų programomis, dalyvavo kultūrinėje programoje, klausėsi naudingų ir įdomių pranešimų apie augalų pasaulio įdomybes, laukinių gyvūnų apsaugą, ateities inžineriją, biotechnologijos spalvas, pabendravo su jaunimu iš kitų Lietuvos kampelių.

Mokinius į olimpiadą atlydėję mokytojai taip pat nebuvo užmiršti – jie dalyvavo seminaruose, diskusijose, išklausė profesoriaus daktaro, ASU kultūrinės komunikacijos ir edukacijos centro direktoriaus Sigito Daukilo pranešimą apie vertybinio ugdymo problemą mokytojo darbe. Taigi Šilutės ŽŪM mokinius lydėjusios mokytojos Evelina Oželienė ir Gražina Kazlauskienė džiaugėsi ne tik puikiu savo mokinių pasirodymu ir laimėjimais, bet ir tuo, kad galėjo patobulinti savo kvalifikaciją.