Iš šalies čempionato šilutiškiai parsivežė sidabrą

F simnasKovo 16-17 dienomis Simne (Alytaus r.) vyko Lietuvos jaunių – moksleivių iki 15 m. sunkiosios atletikos čempionatas. Renginį organizavo Jonas Nevecka, kuris vos daugiau nei 1000 gyventojų turinčiame miestelyje visuomeniniais pagrindais dirba sunkiosios atletikos treneriu. Į finalus Simne vyko geriausi  penkiolikme-čiai, tarp jų ir trys Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečiai, kuriuos treniruoja Laimas Ličinchai ir Liudas Čičirka. Parsivežtas vienas sidabro medalis.

Kad dalyvauti  jaunių – moksleivių sunkiosios atletikos čempionato finale, sportininkai kovojo zoninėse varžybose. Geriausiai pasirodžiusiems zoninėse varžybose užkabinamas ne tik medalis, bet ir laimimas kelialapis į čempionato finalines varžybas.
Tokią teisę iškovojo Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai Manfredas Burzdžius, Osvaldas Overlingas ir Laurynas Kalvaitis.

50 kg svorio kategorijoje varžėsi 16 stipriausių 15 m. sunkiaatlečių, tarp kurių ir šilutiškis M.Burzdžius. Jis rovimo rungtyje išrovė 48 kg, o išstūmė 59 kg ir dvikovėje surinko 107 kg. Manfredas pasipuošė sidabro medaliu. Auksas atiteko Airingui Jasaičiui ir Rokiškio. Pasak trenerio L.Ličinchai, Manfredas buvo labai arti aukso medalio, paskutinio stūmimo rungtyje jis bandė išstumti 62 kg ir smulki klaidelė jam šio svorio neleido įveikti. O ir įveikus dar nežinia kas būtų lipęs ant I vietą simbolizuojančios pakylos. Pasak trenerio, Manfredas prieš čempionatą praleido kelias treniruotes, o kiekviena jų daug duoda siekiant geriausių rezultatų.

„Kuo daugiau treniruočių, tuo aukso medalis labiau pasiekiamas ranka“, – teigia treneris.

Nedaug iki medalio trūko L.Kalvaičiui, kuris varžėsi 54 kg svorio kategorijoje su dar 13 sportininkų. Laurynui dvikovėje pavyko surinkti 98 kg (43+55) ir užimti IV vietą. V vieta atiteko O.Overlingui, kuris varžėsi 62 kg svorio kategorijoje (46 – 58=104).

Dabar jaunimas intensyviai ruošiasi artėjančioms Lietuvos sunkiosios atletikos sporto žaidynėms. Tad linkime kuo daugiau medalių!