Iš Šilutės ir Klaipėdos  ligoninių – nerimą  keliantys pranešimai

Vos prieš mėnesį įsigaliojus leidimui lankyti Šilutės ligoninėje gydomus ligonius toks leidimas praėjusios savaitės viduryje ir vėl atšauktas. O respublikinė žiniasklaida praneša, kad laisvų lovų beveik nebeliko ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kur gydomi sunkiai COVID-19 liga sergantys pacientai.

Šilutės ligoninės vadovas Viktoras Šileikis sakė, jog nuo ketvirtadienio, rugpjūčio 5 d. papildomi COVID skyriai vėl atidaromi ir Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje bei Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Kai situacija bus tokia, kad ligoniams ims stigti vietų šiose įstaigose, COVID skyrius vėl bus atvertas ir Šilutės ligoninėje.

Lankyti vėl uždrausta

Šilutės ligoninės vadovai šią savaitę išplatino pranešimą, kad atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 dienos VšĮ Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas.

Per rugpjūčio 4 dienos parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 žmonės.

Nerimą keliantys signalai atskrieja ir iš Klaipėdos: čia jau užpildytos beveik visos COVID-19 pacientams skirtos lovos.

Klaipėdos universitetinės ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje gydomi sunkiai COVID-19 sergantys pacientai. Nuo ketvirtadienio į kovą su COVID-19 stoja ir lovas šia liga sergantiems pacientams vėl ruošia vadinamoji atraminė Respublikinė Klaipėdos ligoninė.

Neatmetama, kad sergamumui augant į šį procesą turės įsitraukti ir kitos aplinkinių miestų ligoninės.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ilgą laiką buvo gydomi visi uostamiesčio apskrityje sunkiai COVID-19 susirgę žmonės. Pranešama, kad pastaruoju metu šia liga užsikrėtusių pacientų srautai pastebimai išaugo.

Numatė naujus ribojimus

Sveikatos apsaugos ministerija perspėja, kad gyventojai, neturintys galimybių paso, jau nuo kitos savaitės greičiausiai negalės eiti į kavines ar kino teatrus. O kita dalis apribojimų įsigalios nuo rugsėjo 13 dienos.

Jau netrukus be galimybių paso nebus galima naudotis viešbučių, kavinių, restoranų, barų paslaugomis, nebus galima organizuoti privačių švenčių restoranuose, kavinėse, sporto klubuose. O nuo rugsėjo 13-osios įsigalios dar daugiau ribojimų. Pereinamasis laikotarpis paliktas siekiant suteikti galimybę gyventojams pasiskiepyti.

Nuo rugsėjo vidurio galimybių pasas bus privalomas ir norint lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, grožio salonuose ar važiuojant viešuoju transportu.